В Україні розчаровані у зв'язку зі госпіталізацією екс-президента Грузії Міхеїла Саакашвілі до тюремної лікарні та наполягають, що медичну допомогу українському громадянину варто було б надавати у добрій цивільній установі. Про це йдеться в повідомленні, яке опублікувало 8 листопада МЗС України.
Міністерство закордонних справ України розчароване переведенням колишнього президента Грузії, нині громадянина України Міхеїла Саакашвілі до пенітенціарної медичної установи №18 у Глдані та відсутності інформування про це української сторони.
- Закликаємо грузинську сторону невідкладно перевезти Міхеїла Саакашвілі до цивільного медичного закладу, який мав би всі необхідні можливості для надання належної медичної опіки та екстреної допомоги, - зазначається у коментарі.
Водночас у понеділок МЗС Грузії отримало офіційну ноту від українських колег із цього приводу.
- Подальше перебування громадянина України Міхеїла Саакашвілі у пенітенціарному медичному закладі створює додаткові ризики та напруження, яких можна уникнути, керуючись гуманітарними міркуваннями, - вважають в українському міністерстві.
Михайла Саакашвілі затримали у Тбілісі 1 жовтня - напередодні він таємно перетнув спочатку кордон України, потім - Грузії. Цього ж дня він оголосив голодування. За свідченням особистого лікаря політика, українського омбудсмена Людмили Денисової та Лізи Ясько, яка відвідує свого коханого у в'язниці, стан Міхо постійно погіршується. Денисова, зокрема, закликала грузинську владу забезпечити переведення громадянина України Саакашвілі до лікарні, яка облаштована для надання екстрених реанімаційних заходів та відповідає стандартам надання медичної допомоги. Незважаючи на це, 8 листопада Саакашвілі спішно перевезли до тюремної лікарні у Тбілісі.
Екс-президента Грузії затримали, оскільки на батьківщині він є фігурантом кількох кримінальних справ (зокрема, у справі про організацію побиття депутата Валерія Гелашвілі 2005-го), за двома епізодами він заочно засуджений на шість років. 20 жовтня йому звинуватили у незаконному перетині кордону. Саакашвілі вважає себе політв'язнем і пише відкриті листи Володимиру Зеленському та всьому світу. Грузія відкидає можливість екстрадиції політика до України, незважаючи на наявність українського громадянства.