Завантажити ще

Розшукуваний ФБР учасник штурму Капітолію жив у Житомирі, а знайшовся у Білорусі

Розшукуваний ФБР учасник штурму Капітолію жив у Житомирі, а знайшовся у Білорусі
Фото: tvr.by

Один з учасників акції біля Капітолію, якого розшукує ФБР, знайшовся в Білорусі. Репортаж про 48-річного Ева Ньюмана підготував державний телеканал Білорусь 1, він вийде 10 листопада, поки показали уривки з інтерв'ю.

Американець повідомив, що приїхав до Європи у березні. Перед приїздом до Білорусі чоловік нібито чотири місяці прожив у Житомирі.

- Полетівши зі США до Італії в березні, Ньюман потягом попрямував до Швейцарії, пересів на автомобіль і виїхав до Німеччини, потім до Польщі. І до 13 березня доїхав до українського Житомира. Жив на орендованій квартирі… Через 4 місяці проживання в Україні американець помітив за собою стеження (СБУ, - Авт.), - йдеться на сайті Белтелерадіокомпанії.

Кордон України з Білоруссю Ньюман перетнув 15 серпня і тепер просить захисту.

- Вони додали мою фотографію до списку найбільш розшукуваних ФБР злочинців із проханням про допомогу громадськості, щоб ідентифікувати мене. І дехто з моїх знайомих попередив мене про це. У мене багато друзів, які працюють на уряд… Так, мене звинувачують, я гадаю, у шести справах… Я не вважаю, що я вчинив якийсь злочин, одне з обвинувачень було дуже образливим. Стверджується, що я вдарив поліцейського офіцера. Це не має жодних підстав, – заявив американець білоруським журналістам.

Виїхати до Європи йому порадив юрист. Ньюман розповів, що має компанію з виробництва сумок та виховує двох дітей.

13 липня ABC7 News повідомили, що житель міста Мілл-Веллі (Каліфорнія) знаходиться в списку найбільш розшукуваних ФБР.   Агент ФБР сказав, що має фотографії та відео Евана Ньюмана, нападника на поліцію під час заворушень у Капітолії. Його звинувачують у шести епізодах, серед яких напад, опір чи створення перешкод співробітникам поліції; перешкоджання правоохоронним органам під час цивільних заворушень; насильницькі вторгнення та заворушення у приміщеннях Капітолію.

Будинок у Мілл-Веллі чоловік продав у квітні за 1,3 мільйона доларів. Нинішній власник повідомив, що чув від агента з нерухомості, що колишній господар поїхав до України.

У 2018 році Евана Ньюмана та його брата Марка засудили до громадських робіт. Чоловіки зайшли до будинку матері, що згорів, незважаючи на заборону службовців Національної гвардії. Це сталося за кілька днів після пожеж у Північній затоці, братів звинуватили у відмові залишити евакуйовану зону лиха.

6 січня акція прихильників Дональда Трампа біля Капітолію закінчилася заворушеннями і загибеллю п'яти осіб: чотирьох учасників штурму та одного поліцейського. Того дня Конгрес зібрався, щоб утвердити перемогу Джо Байдена. 13 січня Палата представників ухвалила резолюцію про імпічмент Трампа.

californianewstimes.com

californianewstimes.com