4 жовтня
Завантажити ще

Меркель підтвердила, що піде з політики: Спочатку відпочину і подивлюся, що спаде на думку

Меркель підтвердила, що піде з політики: Спочатку відпочину і подивлюся, що спаде на думку
Фото: REUTERS/Фабіан Біммер

Ангела Меркель дала одне із останніх інтерв'ю на посаді в.о. канцлера Німеччини. У розмові з кореспондентом DW вона підтвердила, що перестане займатись політикою.

- Що стосується питання про подальші плани: я не займатимуся політикою. Я не вирішуватиму політичних конфліктів, роблю і так це вже багато років: 16 років як федеральний канцлер, із задоволенням на рівні Європейського Союзу, на міжнародному рівні. Я завжди виступала за мультилатеризм (співпраця на основі багатосторонніх угод, – Авт.). А зараз ще не знаю, що робитиму далі. Спочатку відпочину і подивлюся, що спаде на думку, - повідомила Меркель.

Лідер Німеччини сказала, що з одного боку радіє, з іншого, знає, що настане "легке почуття смутку", оскільки вона отримувала задоволення від своєї роботи та любила дискусії. Меркель підтвердила, що завжди намагалася вимагати компромісів, навіть якщо це вимагало багато часу.

Говорячи про спілкування з такими лідерами як Володимир Путін або Ердоган, канцлер Німеччини сказала, що “якщо хтось має зовсім інший погляд на світ, його все одно треба слухати”.

- Якщо ми більше не слухатимемо один одного, то більше не знайдемо жодних рішень, - підсумувала вона.

Своїми найбільшими викликами на посту за 16 років Ангела Меркель назвала біженців із Сирії та пандемію коронавірусу.

Ангела Меркель очолювала уряд Німеччини з 2005 року. Найімовірніше, що її замінить Олаф Шольц – лідер Соціал-демократичної партії, переможця парламентських виборів. Нового канцлера хочуть обрати на початку грудня. 26 жовтня повноваження Меркель завершилися, зараз вона виконує обов'язки лідера.

Новини по темі: Ангела Меркель Німеччина