Завантажити ще

Президент Зеленський про політиків та олігархів: Вже не згадати, хто кого створив

Президент Зеленський про політиків та олігархів: Вже не згадати, хто кого створив
Фото: t.me/V_Zelenskiy_official

Президент Володимир Зеленський заявив, що у роки незалежності Україна завжди була залежною від інтересів великого бізнесу та великої політики. Про це він написав у своєму телеграм-каналі.

- Як у відомій дилемі «Що було раніше?», вже не згадати, хто кого створив: політики, які прагнули володіти великим статком, чи власники великого статку, які прагнули володіти політиками. Очевидно одне: і перші, і другі ніколи не мали батьківщини. Україна була для них просто ресурсною базою. Державний бюджет - джерелом прибутку. А державний інтерес України – незнайомими, кумедними словами, – написав президент.

Як зазначив Зеленський, підписаний ним закон про олігархів повністю змінить цю ситуацію та допоможе встановити в країні правила, які будуть однаковими для всіх.

- Сьогодні я підписав закон, який докорінно змінить це. Ми будуємо країну, де правила є рівними для всіх. Де політики захищають інтереси понад 40 мільйонів громадян. Де бізнес існує за сприяння держави, а  не за рахунок держави. Ті, кого зазвичай називають олігархами, мають тепер лише два шляхи: перший – стати прозорим, чесним бізнесом та працювати «в білу», другий – намагатися грати за старими правилами, чим розпочати чорну сторінку своєї історії, - наголосив він.

Закон про олігархів Верховна Рада ухвалила 23 вересня. "За" проголосували 279 нардепів. 5 листопада його підписав президент Володимир Зеленський. Згідно з документом, під критерії олігархів тепер потраплятимуть українці, які мають значний вплив на ЗМІ, беруть участь у політичному житті, бенефіціарно володіють компанією-монополістом та громадяни, які мають статки понад 1 мільйон прожиткових мінімумів (близько 83 мільйонів доларів).

Новий закон забороняє людям, які підадають під критерії олігарха, фінансувати за власні кошти політичні партії, виборчі фонди кандидатів, політпартій під час виборчого процесу, а також купувати об'єкти великої приватизації та підтримувати фінансово будь-які заходи, пов'язані з політичною агітацією чи політичними "гаслами". Крім того, олігархів зобов'яжуть подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави чи місцевого самоврядування.