Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
23 квiтня
Завантажити ще

США вступають у «триполярну війну»

США вступають у «триполярну війну»
Фото: Міністерство оборони США

Протистояння великих світових держав дедалі більше наростає. Їхні геополітичні інтереси вступили в смугу відвертого конфлікту. Тому вони все частіше бачать один в одному супротивника.

Китай кидає виклик Америці

Голова Об'єднаного комітету начальників штабів генерал армії Марк Міллі (на фото) заявив, що США вступають у конфігурацію «триполярної війни», в якій їм доведеться протистояти не лише Росії, як це було за часів холодної війни, а й Китаю.

«Якщо додати до цього всі технології, які приходять до нас дуже швидко, то ми вступаємо у світ, який потенційно набагато стратегічно нестабільний, ніж останні 40-70 років», - заявив він у своєму виступі на Аспенському форумі з питань безпеки в Вашингтоні.

"У сфері національної безпеки є безліч викликів", - сказав Міллі, особливо зазначивши Китай. За словами генерала, світ став свідком того, як за чотири десятиліття ця країна пройшла шлях від сьомої до другої економіки світу. При цьому Пекін інвестує свої багатства у потужні збройні сили.

«Сорок років тому це була дуже велика піхота, основу якої складали селяни, і це переважно були сухопутні війська. Сьогодні він має потенціал у космосі, кіберпросторі, на суші, на морі, у повітрі, під водою, і він явно кидає нам виклик на регіональному рівні», - цитує слова представника Пентагону «Голос Америки».

Характер війни змінився

Голова Об'єднаного комітету начальників штабів вважає, що Китай прагне кинути виклик Сполученим Штатам у глобальному масштабі. «Вони дуже зрозуміло дають це зрозуміти. Вони мають китайську мрію, вони хочуть кинути виклик так званому ліберальному порядку, який з'явився в 1945 році після Другої світової війни. Вони хочуть переглянути його. Тож ми маємо країну, яка стає надзвичайно могутньою і хоче переглянути міжнародний порядок на свою користь. Це буде реальним викликом у найближчі 10-20 років, дуже важливим», - заявив Міллі.

На його думку, світ є свідком одного з найбільших зрушень у глобальній геостратегічній могутності, який фундаментальним чином змінює характер війни.

«Попередніми великими нововведеннями були поява літаків, механізації та радіо. Сьогодні ви бачите роботів, штучний інтелект, високоточну зброю та безліч інших технологій, які в сукупності ведуть до фундаментальної зміни характеру війни. І якщо ми, збройні сили США, самі не проведемо фундаментальних змін у найближчі 10-20 років, то ми не будемо на тому боці конфлікту», - заявив американський генерал.

ПИТАННЯ РУБА

Яке місце відведено Україні у цьому конфлікті

Оскільки наша країна є місцем конфлікту інтересів Заходу та Росії, вона мимоволі стає його частиною.

- Ми не тільки будемо задіяні у цьому конфлікті, ми будемо його вістрям у протистоянні з Росією. Це означає, що Україна має стримувати всю мілітарну агресію Москви. Це вигідно США, тому що конфлікт вестиметься не їхніми руками. Недарма американці так активно допомагають зброєю, грошима, військовими інструкторами. Це не тому, що вони такі добрі, а ми такі гарні. Це далекий приціл Вашингтона, – розповів експерт з питань міжнародної безпеки Олег Жданов.

А ось що стосується Китаю, то США, на думку експерта, не мають такої країни, як Україна, яка могла б стати форпостом протистояння.

– Тому вони змушені самостійно протистояти КНР. Але американці посилено шукають країну в цьому регіоні, яка стала б їх інструментом у конфлікті з Пекіном. Вони намагаються там створити "тихоокеанське НАТО" - AUKUS. Вашингтон намагається задобрити японців, надаючи їм найсучасніше озброєння - винищувачі F 35. Американці там у пошуку, оскільки їм самим ох як не хочеться воювати з Китаєм, - пояснив Олег Жданов.