4 листопада
Завантажити ще

Верещук, Рябікін, Свириденко. Рада призначила трьох міністрів

Верещук, Рябікін, Свириденко. Рада призначила трьох міністрів
Фото: facebook.com/vereshchuk.ukraine, facebook.com/rjabikin.pavel та facebook.com/yulia.svyrydenko

Верховна Рада України на засіданні 4 листопада затвердила призначення трьох нових членів Кабінету міністрів.

Народний депутат від "Слуги народу" Ірина Верещук стала міністром з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій замість Олексія Рєзнікова та водночас віце-прем'єром, як і її попередник. За це рішення проголосували 260 депутатів.

Одразу після цього Рада проголосувала за дострокове складання Верещук повноважень народного депутата. "За" у цьому питанні було 318 парламентарів. Після цього Ірина Верещук склала присягу з трибуни Ради.

Ірина Верещук
Ірина Верещук
Досьє Коротко про

41 рік. Народилася у Раві-Руській Львівської області. Здобула кваліфікацію спеціаліста з міжнародної інформації, референта-перекладача, офіцера військового управління тактичного рівня у Військовому інституті при Національному університеті «Львівська політехніка». Навчалася на юридичному факультеті Львівського національного університету ім. І. Франка за спеціальністю «Правознавство». Після закінчення Військового інституту 5 років проходила службу на офіцерських посадах у Збройних Силах України.

Працювала заступником голови Жовківської районної адміністрації з гуманітарних питань та зовнішньої політики. З 2010 до 2015 року була головою рідного міста Рава-Руська.

Доктор філософії, кандидат наук з державного управління, професор кафедри загальної та прикладної психології Інституту екології економіки та права.

Представник уряду у Верховній Раді (4 вересня 2019-15 листопада 2019 року). Голова підкомітету державної безпеки та оборони Комітету Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки (з 2019 року).

Балотувалася у міру Києва від партії "Слуга народу". Отримала 8% голосів та посіла четверте місце.

Глава Державної митної служби Павло Рябікін був затверджений на посаді міністра стратегічної промисловості. За це рішення проголосували 237 осіб. Причому за цю кандидатуру проголосували лише 197 "слуг народу". Голоси, яких бракувало, дали групи "Довіра" та "За майбутнє".

Рябікіна призначили головою Держмитниці ще у листопаді 2020 року, спочатку – за "карантинною" процедурою без конкурсу. У вересні цього року він переміг у конкурсі на посаду та був призначений повторно.

З березня 2017 року він працював гендиректором аеропорту "Бориспіль". До цього тричі був депутатом: у 2000-2002-х роках як безпартійний, у 2002-2005-х роках - також як безпартійний, у 2012-2014-х роках – від "УДАРу".

У 2014-2015-х роках працював заступником голови Київської міської державної адміністрації.

Заступник глави Офісу президента Юлія Свириденко очолила Мінекономіки замість Олексія Любченка та водночас отримала посаду віце-прем'єра. Таке рішення підтримали 256 парламентарів.

Рябікін та Свириденко також склали присягу на трибуні Ради.

– Ваш Кабінет міністрів укомплектований. Працюйте, - звернувся Стефанчук до присутнього у ложі уряду Дениса Шмигаля.

До цього призначення Юлія Свириденко обіймала посаду заступника глави Офісу президента. Свириденко змінить на цій посаді Олексія Любченка, котрого парламент відправив у відставку 3 листопада.

Як заявила Свириденко, виступаючи з парламентської трибуни, вона бачить необхідність державного стимулювання п'яти кластерів економіки, де інвестиції у довгостроковому та короткостроковому періоды дадуть найбільший ефект для економіки: машинобудування, енергетика (проведення термомодернізації щонайменше 5 тис. багатоквартирних будинків щорічно), ІТ, сільське господарства, будівництво (розвиток іпотечного кредитування).

У кризовий період, коли бізнес утримується від масштабних ризикових проектів, функцію генерування та запуску інвестпроектів має брати на себе держава, наголосила вона.

За словами Свириденко, Україна може відновити суднобудування протягом найближчих трьох років і виробляти по 20 суден щорічно, до 2025 року наростити оборот галузі до 22 млрд грн на рік. Щодо агропромислового комплексу, вона вказала на необхідність зниження податкових ставок для компаній, які займаються тваринництвом, а також реалізація програми іригації.

Відповідаючи на запитання з зали, Свириденко зазначила, що розраховує, що інфляцію у 2022 році буде утримано в рамках таргету НБУ 5%+/-1%.

35-річна Юлія Свириденко закінчила Київський національний торговельно-економічний університет за спеціальністю "менеджмент антимонопольної діяльності". Свириденко обіймала посаду заступника голови ОП з 22 грудня 2020 року, а до цього була заступником міністра економіки.

Юлія Свириденко прийшла на посаду заступника міністра економіки, торгівлі та сільського господарства у вересні 2019-го до команди міністра Тимофія Мілованова в уряді Олексія Гончарука. Вона зберегла свою посаду, коли Ігор Петрашко змінив Мілованова, а з липня 2020 року стала першим заступником міністра.

З 2015 року і до призначення до міністерства Свириденко обіймала керівні посади у Чернігівській обласній держадміністрації зокрема.

Загалом у Кабінеті міністрів відбулося п'ять змін. Вранці 4 листопада головою Міноборони парламентарі затвердили Олексія Рєзнікова. А напередодні Міністерство довкілля та природних ресурсів тимчасово очолив Руслан Стрелець – перший заступник відправленого у відставку міністра Романа Абрамовського. 3 листопада рішенням уряду Стрелець був призначений в.о. міністра. Це питання не було потреби виносити на розгляд Ради.