22 вересня
Завантажити ще

Рада почала звільняти міністрів – а вони не прийшли. Депутати обурені

Рада почала звільняти міністрів – а вони не прийшли. Депутати обурені
Фото: Полищук Максим / УНИАН

Верховна Рада 3 листопада після перерви в засіданні розпочала розгляд кадрових питань, а саме – звільнення п'яти міністрів. Проте урядова ложа порожня - з членів уряду в Раді сьогодні присутні лише Роман Абрамовський та Олексій Рєзніков, решта не прийшли звітувати перед парламентарями. І причиною цього стало не засідання Кабміну, яке цього дня передбачливо перенесли на 17.00.

Однак і звіти присутніх на порядку денному не заплановані, що вкотре обурило парламентарів, які хотіли б почути від кожного міністра, який залишає уряд, що йому не вдалося, що вийшло і які причини подання заяви про відставку.

На численні вимоги депутатів поважати парламент та викликати всіх п'ятьох на звіт спікер Руслан Стефанчук зазначив, що міністри звільняються за власним бажанням і процедура звіту у цьому випадку не є обов'язковою.

- Усі міністри, відставку яких ми сьогодні розглядаємо, запрошені на засідання і знають про нього. Як народний депутат, я не можу привести їх до зали за руку, - зазначив Стефанчук.

До кінця засідання 3 листопада депутати розглянуть звільнення Романа Абрамовського з посади міністра захисту довкілля та природних ресурсів України, Олексія Любченка – з посади першого віце-прем'єр-міністра, міністра економіки України, а Олега Уруського – з посади віце-прем'єр-міністра – міністра з питань стратегічних галузей промисловості.

Також парламент планує відправити у відставку з посади віце-прем'єр-міністра – міністра з реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексія Рєзнікова та розглянути звільнення Андрія Тарана з посади міністра оборони.

Про те, що до Ради надійшла заява про звільнення з посади міністра Романа Абрамовського, стало відомо 19 жовтня. 1 листопада подали заяву на відставку міністр з реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Рєзніков та віце-прем'єр-міністр – міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський. Наступного дня аналогічні заяви до Ради надійшли від першого віце-прем'єр-міністра Олексія Любченка та міністра оборони Андрія Тарана.