Завантажити ще

Депутати знову проігнорували масковий режим у Раді - особистий приклад спікера не допоміг

Депутати знову проігнорували масковий режим у Раді - особистий приклад спікера не допоміг
Фото: Полищук Максим / УНИАН

Засідання Верховної Ради 3 листопада показало, що за два тижні рівень свідомості українських депутатів не зріс. Більшість народних обранців, як і раніше, перебувають під куполом без масок, і "червона" зона, що діє в Києві, нічого в їхній поведінці не змінила. На онлайн-трансляції засідання видно, що більшість парламентаріїв сидять у залі без масок чи з масками на підборідді.

Не зміг вплинути на депутатів і власний приклад спікера. Руслан Стефанчук проводить засідання і говорить у мікрофон у масці, хоча сидить у президії один і на пристойному віддаленні від колег, що перебувають у залі.

При цьому парламентарів на ранковому засіданні вкрай мало, насамперед відсутня більшість представників "Слуги народу". Опозиція з цього приводу лихословить: йде розподіл міністерських крісел, і провладній фракції не до проблем освіти (які наразі обговорюються). Спікера депутати звинувачують у навмисному затягуванні обговорення, щоб до голосування за нових міністрів його колеги з фракції встигли вирішити всі кулуарні питання.

Руслан Стефанчук. Фото: скрін відео\канал Рада.

Руслан Стефанчук. Фото: скрін відео\канал Рада.

22 жовтня у Раді під час години питань уряду більшість парламентарів слухали виступ з трибуни голови МОЗ Віктора Ляшка (який говорив, зрозуміло, про спалах COVID-19 в Україні та боротьбу з коронавірусом) без масок. Наділи маски депутати лише після чергового зауваження Руслана Стефанчука.

Протягом цієї та попередньої сесій ВР і Разумков, і Стефанчук неодноразово робили колегам зауваження та закликали носити маски під куполом Ради, як цього вимагає законодавство (прийняте цими самими депутатами). Руслан Стефанчук ще у квітні закликав штрафувати депутатів без масок нарівні з простими людьми, але у залі засідань українського парламенту так нічого й не змінилося.