Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
20 квiтня
Завантажити ще

Зеленський відповів на петицію про заборону гастролей артистів із Росії

Зеленський відповів на петицію про заборону гастролей артистів із Росії
Фото: President.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський відповів на електронну петицію про заборону виступів російських артистів в Україні до деокупації Криму та повернення контролю над східним кордоном. Відповідь було опубліковано на сайті глави держави 27 жовтня.

Зеленський не став приймати жодних рішень особисто, але написав, що переправив петицію прем'єр-міністрові Денису Шмигалю, секретарю РНБО Олексію Данилову та голові СБУ Івану Баканову. Глава держави попросив їх вивчити викладені в петиції пропозиції та проаналізувати дотримання законодавства, зокрема, Закону Про гастрольні заходи в Україні, та посилити відповідальність за його порушення. Зеленський також доручив удосконалити систему організації та проведення гастролей громадян країни-агресора.

Глава держави нагадав, що сьогодні в Україні і так заборонено гастролі російських артистів, що перебувають у переліку осіб, які становлять загрозу національній безпеці України. До цього списку, зокрема, потрапляють особи, які популяризують чи пропагують Росію, органи її влади, представників російської влади, чи виправдовують, чи визнають правомірною окупацію територій України.

У петиції пропонувалося заборонити гастролі артистів із Росії, крім тих, хто публічно виступив проти російської агресії. Вона була подана у відповідному розділі на офіційному сайті глави держави та швидко набрала необхідні для її розгляду 25 тисяч підписів. Ініціатором заборони виступив Ігор Кондратюк.

Раніше ми повідомляли, що голова Мінкульту Олексій Ткаченко після історії з Кіркоровим (якого СБУ то вносила до чорного списку, то викреслювала) запропонував розділити “чорний список” на заборону в'їзду та творчості. Наразі Мінкульт на своєму сайті публікує перелік іноземних артистів, які становлять загрозу національній безпеці України. Його створення передбачає закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України". Причому Мінкульт лише "озвучує" у цьому списку рішення СБУ.

За останні пів року багато артистів із РФ виступили в Україні, оскільки в Росії масові заходи, в т.ч. концерти через карантин потрапили під заборону. 27 жовтня, у день відповіді Зеленського на петицію, стало відомо про майбутні концерти у Києві, які у травні-2022 дасть гурт Бі-2.