Завантажити ще

Глава МВС Монастирський: Повноцінний реєстр зброї запрацює в Україні до початку 2022 року

Глава МВС Монастирський: Повноцінний реєстр зброї запрацює в Україні до початку 2022 року
Фото: mvs.gov.ua

Повноцінний реєстр зброї можуть створити в Україні на початок 2022 року. Про це глава МВС Денис Монастирський повідомив на координаційній нараді правоохоронних органів в Офісі генерального прокурора, повідомляє УНІАН.

- МВС поставило завдання, щоб до кінця цього року чи максимум початку наступного в Україні запрацював реєстр зброї. Повноцінний реєстр зброї, який, на жаль, не було створено за ці 30 років незалежності, але ми над цим зараз якраз працюємо, – розповів Монастирський.

Міністр внутрішніх справ закликав Верховну Раду ухвалити в першому читанні законопроект про обіг зброї, оскільки обіг травматичної, стартової зброї також не врегульований достатнім чином. Денис Монастирський розповів про роботу з виробниками травматичної зброї, щоб її не можна було переробити на бойову.

Генеральний прокурор Ірина Венедиктова виступила проти того, щоб громадяни мали право носити короткоствольну вогнепальну зброю. Про це вона сказала журналістам, коментуючи законопроект МВС щодо обігу зброї.

- Моя громадська позиція – я не підтримую всі ці можливості щодо вільного обігу зброї. А моя прокурорська позиція буде після того, як ми дуже ретельно це вивчимо, отримаємо зауваження від усіх департаментів, і тоді я зможу сказати як прокурор, – повідомила Венедиктова.

У березні Верховна Рада відмовилася легалізувати цивільну вогнепальну зброю та боєприпаси до неї, незважаючи на те, що парламентський комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендував прийняти її за основу.