24 листопада
Завантажити ще

«Скіфське золото» після повернення до Києва може зберігатися у Національному музеї історії України

«Скіфське золото» після повернення до Києва може зберігатися у Національному музеї історії України
Фото: Соколовська Інна/УНІАН

« Скіфське золото » після повернення з Нідерландів до України та до деокупації Криму може зберігатися у Національному музеї історії України, у ньому є всі необхідні умови для збереження колекції. Про це Укрінформу повідомила заступник міністра культури та інформаційної політики з питань європейської інтеграції Катерина Чуєва.

- Ми маємо певний музей, куди вони мають повернутися. І як тимчасове рішення – Національний музей історії України, перш ніж Крим буде деокуповано. І лише тоді, тільки після того, зможемо говорити про повернення цих цінностей до Криму, - сказала заступниця Олександра Ткаченка.

Якщо рішення Апеляційного суду Амстердама не буде оскаржене у Верховному суді, процедура повернення «скіфського золота» може розпочатися за три місяці, зазначила Чуєва у коментарі Громадському радіо.

26 жовтня Апеляційний суд Амстердама ухвалив повернути колекцію "скіфського золота" Україні. У 2014 році 565 експонатів часів скіфської епохи з чотирьох музеїв у Криму відвезли на виставку до музею Алларда Пірсона в Амстердамі. Після анексії Криму Нідерланди не знали, куди повертати експонати. Частина експозиції повернулася до Києва, а колекція із Криму зберігалася у нідерландському музеї.

У 2016 році Окружний адміністративний суд Амстердама ухвалив, що експонати кримських музеїв мають повернути до України. Навесні 2017 року Росія оскаржила це рішення.

Експонати знаходились у Центральному музеї Тавриди, Керченському історико-культурному заповіднику, Бахчисарайському історико-культурному заповіднику та Національному заповіднику "Херсонес Таврійський".

Новини по темі: скіфське золото