Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Банкову - в офшори, Арахамію позбавити громадянства: найнезвичайніші запити депутатів

Банкову - в офшори, Арахамію позбавити громадянства: найнезвичайніші запити депутатів
Фото: Поліщук Максим/УНІАН

Традиційно в кінці п'ятничного пленарного засідання Верховна Рада розглядала депутатські запити до президента та інших держінституцій. Правда, половина з них - політичний тролінг, який недешево обходиться платникам податків, тобто всім нам.

Отже, чого ж добиваються наші депутати.

Хто в черзі за Героєм України?

238 народних депутатів підтримали звернення парламентарія Наталії Піпи до президента Володимираа Зеленського про присудження звання Герой України ветерану УПА Мирославу Симчичу. 98-річний Мирослав Симчич прославився тим, що під його керівництвом в 1945 році під Космачем була розгромлена дивізія НКВС на чолі з генерал-майором Миколою Дергачовим, причетним до примусової депортації кримських татар, чеченців та інгушів.

Парламентарій Володимир В'ятрович запропонував президенту Володимиру Зеленському розглянути питання про присудження посмертно звання Герой України наймолодшому учаснику антитерористичної операції, добровольцю, учаснику Революції гідності Георгію Тороповському. Йому було лише 18 років. У 2016 році президент Петро Порошенко удостоїв Тороповського посмертно ордена «За мужність» ІІІ ступеня.

Звання Герой України просять вручити і гендиректору Інституту серця Борису Тодурову. Відповідний запит народного депутата Лариси Білозір підтримали 255 парламентаріїв.

Парламентарій Анатолій Бурміч звернувся до президента з ініціативою вручити спортсмену Олександру Усику «державну нагороду» - без уточнення, яку саме.

280 депутатів підтримали звернення народного депутата Максима Зуєва до президента Володимира Зеленського про присвоєння статусу «Національного» Новгород-Сіверському історико-культурному музею-заповіднику «Слово о полку Ігоревім».

Депутат Олексій Гончаренко хотів попросити президента Володимира Зеленського привласнити звання «Заслужений енергетик України» президентам Росії Володимиру Путіну і Білорусі - Олександру Лукашенку за «значні успіхи в реалізації планів з відновлення імпорту в Україну електроенергії з Білорусі та Росії». Але марно.

Також Гончаренко безуспішно намагався ініціювати присудження колезі Гео Леросу звання Заслужений винахідник України як особі, яка «має заслуги в розвитку винахідливості в сфері використання інструменту депутатського запиту у Верховній Раді».

Ці ідеї не пройшли

Сам же «заслужений винахідник» - парламентарій Гео Лерос хотів звернутися до президента Володимира Зеленського з проханням дозволити «слугам народу» ходити на телеефіри без попереднього узгодження на те в Офісі президента. Такий запит не знайшов підтримки під куполом Ради.

Крім того, депутат хотів попросити президента позбавити українського громадянства главу депутатської фракції «Слуга народу» у Верховній Раді Давида Арахамії за вислів про те, що кожен українець має корупцію в ДНК.

Ще Лерос пропонував перенести Офіс президента України з Банкової в офшорну юрисдикцію, поки на посаді президента України перебуває Володимир Зеленський.

«Слуга народу» Владлен Неклюдов безуспішно намагався звернутися до президента Володимира Зеленського з проханням ввести санкції проти підприємства «Кондитерська фабрика« Рошен »за фінансування бюджету держави-агресора - Російської Федерації.

Звернення Дмитра Лубінця до українського президента з проханням щодо недопущення подальшого підвищення комунальних тарифів підтримали всього 214 народних обранців. Чого недостатньо, щоб адресувати вимогу на адесу глави держави.

Довідка Коротко про

Народні депутати крім законодавчої діяльності і спілкування з виборцями мають право звертатися в будь-які державні органи із запитами та зверненнями.

Депутатський запит - це вимога народного депутата або групи депутатів отримати офіційну відповідь на свої питання. Щоб запит відправити до адресата, потрібно, щоб за нього проголосували депутати в сесійній залі. Чітко регламентується час відповіді на депутатський запит - не довше 15 днів, інакше буде адміністративна, а то і кримінальна відповідальність.

Депутатське звернення - це письмова пропозиція народного депутата дати офіційне роз'яснення або викласти позицію з порушених депутатом питань. Воно не потребує додаткового голосування в залі Верховної Ради. Депутат його може відправляти в будь-який час - по електронній пошті або «конвертом». Відповідати на депутатські звернення не обов'язково, але бажано.