25 вересня
Завантажити ще

Віталій Кличко розповів правду про зустріч c Зеленським і залишився незадоволений заголовками ЗМІ

Віталій Кличко розповів правду про зустріч c Зеленським і залишився незадоволений заголовками ЗМІ
Фото: FB \Віталій Кличко

Міський голова Києва Віталій Кличко зустрівся з президентом Володимиром Зеленським. Але розмова була не зовсім такою, як її описує ряд українських ЗМІ. Про це 22 жовтня столичний мер розповів на своїй сторінці в Фейсбук.

- Друзі! Почитав заголовки в ЗМІ про свою зустріч з президентом. Голосно, яскраво, але не всі - правда. Чимало тез і деталей приписали зі слів деяких «джерел, - написав він.

Кличко наполягає, що зустріч з главою держави була діловою і говорили про вирішення проблем Києва в умовах нинішніх викликів.

- А їх у нас багато. І нам потрібно ефективну взаємодію - виключно на користь Києва і України, - підкреслив мер. - Це я говорю, як мер столиці і як голова Асоціації міст України.

Кличко заявив, що сьогодні є сили, і в його оточенні, і в оточенні Зеленського, «яким не потрібен конструктивний діалог і яким потрібне політичне протистояння між президентом і мером столиці».

20 жовтня в ЗМІ з'явилася інформація про те, що президент України Володимир Зеленський і київський міський голова Віталій Кличко зустрілися на Банковій. За даними ZN.UA, на зустрічі також був присутній основний кандидат на пост префекта Києва, діючий міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов.

Ініціатива проведення зустрічі належала Кличко: мер столиці і голова держави перетиналися 6 жовтня на заходах до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру, столичний градоначальник підійшов до Зеленському та запропонував зустрітися.

В українському політикумі вважають, що за нового спікера Руслані Стефанчук Рада швидко прийме закон про столицю, який розділяє повноваження глави КМДА і мера Києва. Останнім в такому випадку залишиться Кличко, так як міський голова - виборна, але при цьому ритуальна посаду. А основні повноваження - у глави КМДА (як би він не називався, хоч префектом), і на цю посаду Банкова призначить свою людину, щоб мінімізувати вплив Кличко і зруйнувати його політичні перспективи.

Ходили чутки, що 20 жовтня на засіданні РНБО "з київського питання" Віталія Кличка можуть зняти з посади голови КМДА. Сам мер тоді не скористався запрошенням і не прийшов на засідання Радбезу, повідомивши, що запросили його пізно і вже запланована робоча поїздка до Чернігівської області. Засідання обернулося взаємної пікіровкою постфактум, але питання про позбавлення Кличко посади був відкладений (а за офіційною версією ОП - і не планувався до обговорення).