Завантажити ще

Кулеба заявив, що слова Лаврова про Нормандію є «плювком в обличчя Франції та Німеччини»

Кулеба заявив, що слова Лаврова про Нормандію є «плювком в обличчя Франції та Німеччини»
Фото: facebook.com/dmytro.kuleba

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба відреагував на слова його російського колеги Сергія Лаврова про ініціативу України щодо врегулювання російсько-українського збройного конфлікту під час свого онлайн-брифінгу.

Кулеба зазначив, що німецький та французький міністри готові до нормандської зустрічі. Чого не скажеш про Росію.

- Сергій Лавров показує, що він налаштований не на конструктивну розмову міністрів, а на змагання зі своїм власним спікером у словесних вишукуваннях. Тому слова Лаврова - це плювок в обличчя Франції та Німеччини, - заявив Кулеба.

За його словами, лідери чітко домовилися, що має відбутися міністерська зустріч, яка підготує грунт для саміту.

- Ми й досі не отримали сигналів від Росії про готовність до її проведення. Остання заява Сергія Лаврова підриває процес мирного врегулювання і йде врозріз із домовленостями лідерів держав нормандського формату. Я закликаю свого російського візаві перестати від нас ховатися, набратися мужності і сісти за стіл переговорів, - підкреслив Кулеба.

Що сказав Лавров

Коментуючи заяву президента України Володимира Зеленського про можливу зустріч із російським колегою Володимиром Путіним, дипломат підкреслив, що ці слова, як і багато інших, не мають нічого спільного з дійсністю. І назвав їх «потоком свідомості», які "не потрібно коментувати".