5 жовтня
Завантажити ще

Україна тролить Росію в зв'язку з затриманням Косяка: Тримайтеся, ми знаємо, як вам непросто

Україна тролить Росію в зв'язку з затриманням Косяка: Тримайтеся, ми знаємо, як вам непросто
Фото: СБУ.

В українській делегації в ТКГ вважають, що МЗС РФ, зажадавши допустити російського консула до затриманого члена незаконного збройного формування Андрія Косяка, офіційно визнало участь російських громадян у збройному конфлікті на сході України. Про це 20 жовтня в своєму телеграм-каналі повідомила пресслужба делегації.

- Вітаємо російських представників з цим мужнім кроком: визнавати реальність після восьми років послідовної брехні важко, - йдеться в заяві.

Українська сторона побажала РФ натхнення у взятті "наступного бар'єру": із офіційним визнанням повної відповідальності керівництва РФ за дозвіл і продовження міжнародного збройного конфлікту на сході України.

- Це є головною запорукою початку процесу реального мирного врегулювання, - йдеться в заяві. - Ще раз вітаємо російське МЗС і підтримуємо його керівництво в сміливих кроках на користь припинення російської військової агресії проти України. Тримайтеся, ми знаємо, як вам зараз непросто.

Раніше МЗС РФ вустами свого офіційного представника Марії Захарової вимагало допустити російських консульських працівників до затриманого 13 жовтня уродженця Луганської області Андрія Косяка, так як він отримав паспорт Російської Федерації.

ДОВІДКА

Про затримання Андрія Косяка 13 жовтня повідомила Українська делегація в ТКГ. Уродженця Луганщини Косяка назвали громадянином Росії з кримінальним минулим, який під приводом розмінування вів розвідку залишених позицій ВСУ. Всупереч вимогам не носити зброю співробітниками Спільного центру з контролю і координації, він був озброєний. СБУ повідомила Косяку про підозру у створенні не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань.

За версією так званих "ЛДНР", Андрій Косяк входив до складу об'єднаного комітету, що стежить за дотриманням режиму припинення вогню. Його затримали під час узгоджених з українською стороною в СЦКК робіт з очищення дороги біля КПВВ «Первомайськ-Золоте».

На думку української сторони, дії бойовика грубо порушили Додаткові заходи зі зміцнення режиму припинення вогню від 22 липня 2020 року, які забороняють здійснювати наступальні, розвідувальні і диверсійні операції.

У відповідь на затримання Косяка бойовики заблокували представників ОБСЄ в одному з донецьких готелів. У Києві назвали це "захопленням заручників".