22 грудня
Завантажити ще

Володимир Зеленський подякував Верховній Раді за зміну статусу НАБУ: Нарешті нормований відповідно до Конституції

Володимир Зеленський подякував Верховній Раді за зміну статусу НАБУ: Нарешті нормований відповідно до Конституції
Фото: facebook.com/nabu.gov.ua

Верховна Рада змінила статус НАБУ і порядок призначення директора Національного антикорупційного бюро України. "За" законопроект № 5459-1 проголосували 304 народних депутата. Володимир Зеленський подякував нардепам за роботу.

- Вітаю Верховну Раду з прийняттям важливого закону про НАБУ №5459-1. Спасибі всім 304 народним депутатам, які підтримали цей документ! Нарешті статус НАБУ нормований відповідно до Конституції. Це важливий крок для стабільної роботи антикорупційної інфраструктури, - написав президент у твіттері.

Серед авторів документа - глава комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності Сергій Іонушас і глава комітету з питань антикорупційної політики Анастасія Радіна. Згідно із законопроектом, НАБУ стане центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом і перестане бути правоохоронним органом. Призначати директора НАБУ за результатами конкурсу буде Кабмін, а не президент.

Конкурс буде проводити комісія з шести осіб. Три члени комісії пропонує Кабінет міністрів, ще три - Кабмін на підставі пропозицій міжнародних та іноземних організацій, які надавали Україні міжнародну технічну допомогу в запобіганні і протидії корупції. Анастасія Радіна під час обговорення пропозицій і поправок до законопроекту сказала, що в конкурсній комісії працюватимуть незалежні експерти, як рекомендувала Венеціанська комісія, передає "Інтерфакс-Україна".

Повна назва документа - Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо приведення статусу Національного антикорупційного бюро України у відповідність до вимог Конституції України. Автори законопроекту зазначили, що Конституційний суд 28 серпня 2020 року визнав неконституційним указ президента Петра Порошенка про призначення Артема Ситника директором НАБУ. 16 вересня 2020 го визнав неконституційними окремі положення закону "Про Національне антикорупційне бюро України".

Екснардеп Сергій Лещенко написав у своєму телеграм-каналі, що поправки до закону про НАБУ "відкривають двері для відновлення співпраці з МВФ". У громадській організації "Центр протидії корупції" повідомили, що чинний директор НАБУ продовжить виконувати свої повноваження до призначення наступника. Відбір повинен початися після вступу в силу закону. Термін повноважень Артема Ситника закінчується в квітні 2022 року.

НАБУ з'явилося в 2015 році після прийняття Верховною Радою закону і появи указу президента. Перший і поки єдиний директор бюро - Артем Ситник.

Новини по темі: Верховна Рада НАБУ