25 вересня
Завантажити ще

Людмилу Буймістер виключили зі "Слуги народу": підписи знайшлися

Людмилу Буймістер виключили зі
Фото: УНІАН.

Народного депутата Людмилу Буймістер виключили з фракції "Слуги народу". Про це 19 жовтня в своєму телеграм-каналі повідомила прессекретар фракції Юлія Палійчук. У свою чергу, глава фракції Давид Арахамія повідомив журналістам, що процедурно про виключення Буймістер з фракції спікер Руслан Стефанчук може повідомити на засіданні Ради в середу, 20 жовтня.

У понеділок увечері 18 жовтня фракція " Слуга народу " на засіданні вирішила ініціювати процедуру виключення Буймістер з фракції, почавши збирати підписи за рішення відправити її в сольне плавання. Як пояснив Данило Гетманцев, формальною причиною для цього рішення є результати голосування Буймістер "з питань, які мають принципове значення" для політичної програми партії "Слуга народу". Зокрема, мова йде про голосування проти законопроекту про олігархів.

Буймістер (якої на фракції не було), дізнавшись про це, заявила, що "бути чи не бути членом фракції - це питання суто формальне". Парламентарій має намір і далі відстоювати свої позиції, незалежно від її "подальшої долі" в "Слуга народу". За інформацією Буймістер, основною причиною її виключення, за словами Арахамії на засіданні фракції, є те, що вона активно спілкується з журналістами і "розповідає виборцям, що ж насправді відбувається в країні".

Раніше ходили чутки, що питання про виключення Людмили Буймістер буде піднято на "Великій фракції" - партійному заході "Слуги народу" в Трускавці. Однак там з кадрових питань "слуги" обмежилися збором підписів за відставку Разумкова, а Буймістер на гала-вечері просто визнали переможцем в жартівливій (чи не зовсім) номінації "Червона кнопка".

ДОВІДКА

Людмила Анатоліївна Буймістер народилася в родині дипломатів 5 листопада 1985 року в Москві. Першу освіту майбутній народний депутат України отримала в російській столиці, закінчивши МДІМВ за фахом "Міжнародне публічне право". Згодом отримала диплом Лондонської бізнес-школи за фахом "Корпоративні фінанси: Оцінка бізнесу, ризик, реструктуризація". До початку політичної кар'єри попрацювала в бізнес-структурах Михайла Ходорковського (в Росії) і Сергія Тарути (в Україні).

На парламентських виборах 2019 року Людмила Буймістер перемогла у одномандатному виборчому окрузі №223 (Шевченківський район Києва). Вона набрала 31.72% або 23 282 голоси виборців, випередивши "свободівця" Юрія Левченка. У Верховній Раді IX скликання нардеп очолила (з 18 вересня 2019 г.) підкомітет з питань розвитку конкуренції та рівних умов для бізнесу Комітету з питань економічного розвитку. Вона входить до складу ТСК з питань розслідування причин збитковості підприємств вугільно-промислового комплексу, а також в Постійну делегацію в Парламентській асамблеї НАТО.