Завантажити ще

Помер творець безпілотників Байрактар

Помер творець безпілотників Байрактар
Фото: Twitter/Доктор. Бекір Пакдемірлі

У Туреччині помер засновник турецької компанії Baykar Makina, яка спеціалізується на розробці і будівництві бойових безпілотних авіаційних комплексів Bayraktar - Оздемір Байрактар. Про це повідомляється 18 жовтня на сайті компанії.

Він помер в Стамбулі на 72-му році життя.

- Оздемір Байрактар відомий як піонер турецького промислового виробництва безпілотних літальних апаратів, - йдеться в повідомленні.

Творець компанії з виробництва бойових безпілотників народився в 1949 році. Навчався в Стамбульському технічному університеті на факультеті машинобудування. Байрактар заснував компанію в 1984 році. Baykar Makina відома моделями безпілотних літальних апаратів. БПЛА Bayraktar Mini став першим безпілотним літальним апаратом, розробленим компанією для ВПС Туреччини.

Військові БПЛА і озброєння до них компанія поставляє як для внутрішнього ринку Туреччини, так і на експорт. Bayrak Makina у виробництві безпілотників використовує українські двигуни.

ДОВІДКА

Байрактар заснував компанію Baykar Makina в 1984 році. Компанія на початку своєї діяльності спеціалізувалася на виробництві деталей для двигунів, насосів та автомобільних коробок передач. На початку 2000-х компанія почала працювати в авіабудуванні, а саме в області виробництва БПЛА. Під керівництвом Байрактар були випущені перші безпілотники "Mini UAV", які були задіяні ЗС Туреччини в ході антитерористичних операцій на південному сході країни в 2005-2009 роках.

У 2014 році був розроблений знаменитий безпілотник "Bayraktar TB2", який зараз перебуває на озброєнні у ЗСУ. Розроблена Байрактара технологія дозволяє безпілотнику знаходиться в повітрі до 24 годин і нести на борту 4 ракети "повітря-поверхня", з дальністю ураження до 8 км.

Bayraktar добре зарекомендували себе в ході війни за Нагорний Карабах між Азербайджаном і Вірменією восени 2020 року.

Про підписання угоди про покупку Україною турецьких оперативно-тактичних безпілотних літальних апаратів Bayraktar TB2 виробництва компанії Baykar Makina стало відомо в листопаді 2018 року. Головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак говорив про закупівлю в 2021 році п'яти нових безпілотних літальних комплексів Bayraktar. При цьому міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба підкреслював, що бойові безпілотники будуть застосовуватися, тільки якщо Росія почне великомасштабну військову операцію.

У 2020 році Українські військові апробували Bayraktar TB2 і американські протитанкові комплекси Джавелін на масштабних тактичних навчаннях з бойовою стрільбою, а в квітні 2021 року це безпілотники вперше здійснили виліт в зону ООС, виявивши техніку противника.