Завантажити ще

Стефанчук готовий переводити годинник і вводити нові правила для відвідування Верховної Ради

Стефанчук готовий переводити годинник і вводити нові правила для відвідування Верховної Ради
Фото: t.me/verkhovnaradaukrainy

18 жовтня Руслан Стефанчук провів засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій і груп у якості повноправного спікера Верховної Ради. А після цього поспілкувався на брифінгу з журналістами. Ось найцікавіші висловлювання спікера з цих двох заходів.

Про налагодження діалогу з усіма фракціями в парламенті:

«Я дуже сподіваюся на конструктивну співпрацю з усіма фракціями і групами і відразу починаю з того, що хочу напроситися до вас на засідання ваших фракцій і груп у той час, коли у вас є, щоб ми могли узгодити. Я хочу прийти поговорити, які питання турбують: організаційні, законодавчі, функціональні і будь-які інші. Тому що я налаштований на конструктивну розмову і буду намагатися підтримувати цей рівень дискусії в парламенті ».

Про розгляд проекту держбюджету-2022:

«До 20 жовтня парламент повинен прийняти в першому читанні проект бюджету на наступний рік».

Про кадрові ротації в Кабміні:

«Наскільки я знаю, такі питання можуть розглядатися сьогодні (18 жовтня. - Авт.) на фракції (партії« Слуга народу ». - Авт.). Чи потраплять вони до порядку денного на цей тиждень - я думаю, що, швидше за все, ні. Тому що, не дивлячись на те, що кадрові питання ставляться незалежно від того, були вони проголосовані Погоджувальною радою чи ні, мені здається, що без рішення фракції, яка має права монобільшості, такі кадрові питання в зал вноситися не будуть. Кадрові питання, можливо, якщо будуть, то з наступного тижня ».

Про застосування спецпроцедури при розгляді законопроектів:

«Була обіцянка, що спецпроцедура використовується на цей раз, а після цього кожна фракція, яка проти неї, повинна протягом місяця внести свої пропозиції щодо її удосконалення. Пройшов рік. Згадайте, скільки пропозицій щодо вдосконалення цієї процедури надійшло до парламенту? Ви можете подивитися на сайті ВР. Аж одна, яка є проектом закону від фракції «Слуга народу». Але поки ця процедура існує в тій редакції, в якій вона є, поки не скасована Конституційним судом, вона вважається чинною ».

Про позбавлення Дмитра Разумкова мандата народного депутата:

«Питання позбавлення Разумкова мандата - це рішення з'їзду партії« Слуга народу »« у разі необхідних передумов, якщо вони будуть. Але тут потрібно враховувати політичні, юридичні і морально-етичні питання ».

Про відмову переводити стрілки годинника:

«Сталося те, що ми перейшли на літній час, і голосувати його в період літнього часу, мені здається, немає сенсу, тому що ідеологія, яка закладалася в цей законопроект - це зберегти природний для України час +2, а це зимовий час. Тому, я думаю, що після того, як Україна перейде на зимовий час, ця дискусія повинна бути знову піднята ».

Про захворюваність депутатів на Covid-19:

«За інформацією, яку я отримав сьогодні вранці, два народних депутата і вісім членів апарату».

Про посилення карантинних обмежень у Верховній Раді:

«Є така ініціятива - встановити єдині правила відвідування парламенту як для народних депутатів, так і для інших колег, для журналістів, для відвідувачів з тим, щоб ми отримали єдині і зрозумілі підходи» (пускати в парламент тільки тих, хто має сертифікат про вакцинацію, негативний ПЛР-тест або довідку про одужання).

Про покарання для Галини Третьякової:

«Я прошу на найближчому засіданні вашого комітету (комітету ВРУ з питань регламенту. - Авт.) прийняти рішення по тому, що говорила тут партія« За майбутнє »і ставили підписи за Галину Миколаївну (Третьякову. - Авт.)

Про те, як його привітав президент Зеленський з обранням на посаду спікера:

«Ми просто зустрілися на робочій традиційній нараді, на якій обговорюється проект порядку денного на наступний тиждень. Він просто потиснув мені руку, сказав «вітаю». Все".

Про «червоні лінії» для себе:

«Я - вже досить досвідчена людина у віці, щоб чітко усвідомлювати, що єдиною« червоною лінією », яка може бути для кожного громадянина України, є вимоги українського законодавства».

Про колізії підписання законопроекту про олігархів:

«Що стосується інформації про те, що підписувати може тільки глава Ради, при якому приймався законопроект, мені здається, що вона не відповідає дійсності. Жодна стаття регламенту, жодна стаття Конституції України не передбачає саме такий порядок. І це абсолютно логічно, тому що глава ВР - це просто посада, яка повинна мати спадкоємність. У деяких країнах були випадки, коли зі спікером щось траплялося. За цією логікою, даний законопроект взагалі не повинен бути підписаний ».