Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Госпсуд Києва блокує будівництво сучасних збройових арсеналів Міноборони

Госпсуд Києва блокує будівництво сучасних збройових арсеналів Міноборони
Фото: Фото за формою PxHere

Господарський суд Києва блокує будівництво сучасних складів для боєприпасів у Хмельницькій, Вінницькій та Кіровоградській областях незважаючи на величезні ризики нових вибухів.

Про це йдеться в блозі політичного експерта Олексія Курпаса, опублікованому в інтернет-виданні «Цензор.Нет ».

Тендери на ці роботи ще в 2018 році виграли 2 фірми з орбіти скандального забудовника Максима Микитася. Отримавши авансом близько 1 млрд гривень, ТОВ "Північно-український будівельний альянс" і ТОВ "СК" Укрбудмонтаж "виконали роботи всього на 10% і зупинили їх. А тепер за допомогою судових рішень тримають в заручниках всю країну через те, що не дають іншим компаніям проводити роботи на аварійних складах.

«Міністерство оборони контракти зі старими підрядниками розірвало і уклало з новими. Але тут почалося найцікавіше - в гру включилися українські суди. Зокрема, Господарський суд Києва. Для початку «Північно-Український будівельний альянс» подав позови проти Міноборони, всього їх 4, а суди заблокували всі будівництва складів », - йдеться в публікації.

Судові тяжби стосуються майже кожного аспекту будівництва: оскаржується проведення торгів, укладення за ними контрактів, виконання в цілому оборонного держзамовлення і т.д.

Автор наводить цілий ланцюжок прикладів, коли судді Госпсуду своїми рішеннями допомагали комерційним фірмам всупереч державним інтересам.

Наприклад, за одним з позовів суддя А.Прівалов забороняє Міноборони проводити торги з вибору нового підрядника. Інша суддя М.Данилова зобов'язує розірвати держконтракти з новими виконавцями на добудову сховищ і повернутися до старих підрядників.

«Винесла рішення і буквально через місяць... подала у відставку, яку прийняла Вища рада правосуддя. На пенсію від 1млрд з чистою совістю? », - зазначає Курпас.

Потім суддя А. Яковенко дозволив ТОВ "Північно-український будівельний альянс" виплачувати 2 млрд. боргів своїм кредиторам не живими грошима, а розтягнувши будівельні роботи на полігонах на 10 років.

«Чи можна розірвати цей ланцюжок з шантажу, щоб побудувати нарешті ці сховища? Мабуть, сама думка про мільярд, отриманий з держконтрактів, як-то магічно впливає на суддів. Подивимося, що буде зовсім скоро, коли відбудуться чергові засідання у справах - і в господарських судах, і в апеляції. І чи зможуть судді зрозуміти, що безпека мільйонів українців важливіше, ніж комерційні інтереси якоїсь групи людей », - йдеться в блозі.

З огляду на ризик нових вибухів на складах боєприпасів, на думку автора, в ситуацію мають втрутитися Офіс президента, особисто Володимир Зеленський, РНБО, СБУ та Верховна Рада.

«Так, суд - це окрема гілка влади, але вона вже точно не повинна відчувати себе безкарною. Або якась суддя Данилова вважає себе головніше Президента, Кабміну і народу України разом узятих? Тоді Президент разом з Міністерством внутрішніх справ і СБУ могли б чітко дати зрозуміти, що це не так. Якщо, звичайно, «Альянс» не вирішив і тут поділитися мільярдом з усіма зацікавленими особами », - припускає Курпас.

Новини по темі: Суд боєприпаси Міноборони