Завантажити ще

Зеленський: Разумков відправив до Венеціанської комісії законопроект про олігархів, тому що не хотів його прийняття

Зеленський: Разумков відправив до Венеціанської комісії законопроект про олігархів, тому що не хотів його прийняття
Фото: президент.gov.ua

Володимир Зеленський заявив, що закон про олігархів не відправляти на розгляд Венеціанської комісії. Про це президент сказав в інтерв'ю телеканалу ICTV.

- Давайте будемо послідовними. По-перше, з керівником Венеціанської комісії, паном Букіккіо ми непогано знайомі. По-друге, він був, мені здається, досить здивований, що йому відправили на розгляд законопроект, який не пройшов друге читання. Тобто це не зовсім зрозумілий документ, це не остаточний закон. Мало того, що він не проголосований був і не пройшов друге читання, він не був підписаний президентом України. Тобто, він хотів би (і це його пряма мова) побачити саме законопроект в остаточному вигляді, підписаний президентом України, і тоді ми з вами отримаємо від них висновки, - сказав глава держави.

Президент заявив, що колишній спікер Верховної Ради Дмитро Разумков, відправивши документ, хотів, щоб народні депутати не голосували за законопроект у другому читанні.

- Це був політичний крок, вважаю, що дрібний і помилковий. Проте, тому я і подзвонив пану Букіккіо, я йому сказав: "Я вам обіцяю, ми відправимо законопроект, який буде підписаний президентом України, щоб його дійсно розглянула Венеціанська комісія", - запевнив Зеленський.

Законопроект про олігархів (№5599) Верховна Рада схвалила в першому читанні 1 липня. Спікер парламенту Дмитро Разумков 10 вересня повідомив, що документ направили на експертизу до Венеціанської комісії. Він послався на прохання всіх опозиційних фракцій та Уповноваженої з прав людини Людмили Денисової. 22 вересня в Венеціанській комісії повідомили, що висновок буде готовий в грудні.

23 вересня закон ухвалили в другому читанні. Засідання в цей день вів перший віце-спікер Руслан Стефанчук. 24 вересня Офіс президента повідомив, що глава Венеціанської комісії Джанні Букіккіо по телефону попросив Володимира Зеленського надати комісії закон, підписаний головою держави. 30 вересня Разумков заявив, що закон направлять до Венеціанської комісії повторно. Він назвав це прецедентом, так як до цього всі законопроекти прямували в першому читанні.

7 жовтня Разумкова відправили у відставку. 8 жовтня новим головою парламенту став Стефанчук.