2 грудня
Завантажити ще

На вулиці Тбілісі вийшли тисячі людей, вимагаючи випустити з в'язниці Саакашвілі

На вулиці Тбілісі вийшли тисячі людей, вимагаючи випустити з в'язниці Саакашвілі
Фото: супутник Грузії

У столиці Грузії почалася масштабна акція на підтримку затриманого в Тбілісі екс-президента країни Міхеілаа Саакашвілі. Про це пише "Sputnik Грузія".

"Тисячі людей заповнили площу Свободи у центрі Тбілісі й прилеглу територію, вони зібралися з вимогою звільнення екс-президента Грузії Міхеіла Саакашвілі. Перед будівлею міської ради встановлена сцена, на задньому фоні якої зображений грузинський прапор з основним гаслом акції й зірками прапора Євросоюзу. Її учасників чекають не тільки політичні заяви, але й концерт", - пише видання.

Як зазначено у повідомленні, учасники протесту вийшли з плакатами з написами «Свободу Міші» і «Ні політичному переслідуванню». Окрім національних прапорів Грузії помічена символіка Азербайджану й України. Акція поки що проходить мирно, жодних сутичок не відбулося.

"За порядком стежать співробітники поліції, вони знаходяться на прилеглих вулицях. Колони автомобілів, прикрашені прапорами й написами "Свободу Міші", прибули до столиці як із заходу, так і зі сходу Грузії. До початку акції вони влаштували ходу проспектом Руставелі та вулицею Пушкіна", - зазначають журналісти.

Колишній президент Грузії Міхеіл Саакашвілі наразі знаходиться у в'язниці Руставі. Проти нього порушено ряд кримінальних справ. Грузинські силовики затримали Саакашвілі одразу ж після його прибуття на батьківщину 1 жовтня. Українська сторона попросила роз'яснення з приводу затримання громадянина України, а президент Володимир Зеленський заявив, що буде домагатися повернення політика до України. У генпрокуратурі Грузії стверджують, що екстрадиція затриманого неможлива, а грузинський лідер Саломе Зурабішвілі підкреслила, що не помилує, Саакашвілі.

Сам Саакашвілі оголосив протест через голодування. В результаті у нього з'явилися проблеми зі здоров'ям. Мін'юст Грузії звернувся до уряду з проханням створити багатофункціональну групу лікарів, які будуть стежити за станом здоров'я Саакашвілі.