17 сiчня
Завантажити ще

У Києві закінчився Марш Захисників - Нацкорпус передумав йти до Офісу президента

У Києві закінчився Марш Захисників - Нацкорпус передумав йти до Офісу президента
Фото: Ярослав КУЛІШ.

У Києві з мітингу біля пам'ятника Тарасу Шевченку о 12.00 14 жовтня розпочався традиційний Марш слави УПА, присвячений Дню захисників і захисниць України. Ходу центральними вулицями Києва анонсували кілька партій і ветеранських об'єднань, зокрема, рух ветеранів України, Центр для учасників АТО та їх сімей та ряд інших організацій. Після мітингу учасники маршу пройдуть центральними вулицями Києва і вшанують Героїв Небесної сотні.

Одночасно з цим Нацкорпус проводить свій Марш нації. Представники націоналістичних організацій при цьому висувають вимоги "законодавчо заборонити проведення виборів на тимчасово окупованих територіях до повного відновлення територіальної цілісності України, припинити переслідування ветеранів російсько-української війни, прийняти законопроект про відповідальність за колабораціонізм". Передбачається, що на відміну від Маршу Захисників цей хід фінішує не біля меморіалу Небесної Сотні, а трохи далі, на Банковій, біля Офісу президента (там якраз недавно поміняли вхідні двері).

[Sun_gallery_633812]

Хода проводиться на честь 79-ї річниці створення Української повстанської армії, Дня українського козацтва та Дня захисника України. Попередня програма маршу така: 12:00 - збір в парку Шевченка, 13.00 - віче; 14:00 - початок ходи. Маршрут колони: парк Шевченка - Хрещатик - Майдан Незалежності.

В очікуванні початку віче люди просто збираються в парку під пам'ятником Шевченка, учасників досить багато. Поки просто грає музика, всі спілкуються. Атмосфера доброзичлива. Поліція Києва сьогодні працює в посиленому режимі, хоча всередині самого парку Шевченка за безпеку відповідають лише кілька патрулів. А під парком стоять про всяк випадок 2 автозаки.

Більшість прапорів, які майорять над парком зараз - з символікою "Свободи": в цьому році марш збігається з 30-річчям створення руху. Багато символіки "Нацкорпусу", переважно представленого тут молоддю. За словами керівника київського "Нацкорпусу" Сергія Тамаріна, сьогодні на Марші очікується близько 10 тисяч чоловік лише від його організації. Олександр Білецький повідомляє, що до 13.00 кількість учасників маршу перевищила 20 тисяч.

Ближче до 13.00 почала формуватися колона для початку ходи. На чолі стоїть група "азовців" з прапорами, присвяченими їх загиблим побратимам: Дюшесу, Баретту, Подгону, Шаху, В'єтнаму, Чемпіону та іншим. Всі загиблі - молоді хлопці, від 1990 до 1997 року народження. Стартував хід з невеликим запізненням, десь о 14:15.

До 15.00 колона пройшла зі скандуванням Хрещатиком та досягла Майдану. Тут в пам'ять про загиблих захисників і патріотів України була оголошена хвилина мовчання. Після цього частина учасників ходи Інститутською рушили до будівлі Офісу президента - неорганізовано, за покликом серця, так як офіційно Нацкорпус вирішив не продовжувати хід і "фінішувати" на Майдані. Тут учасники маршу влаштували фінальне фаєр-шоу.