Завантажити ще

Шмигаль у Швеції поговорив про переробку сміття, енергосистему та децентралізацію

Шмигаль у Швеції поговорив про переробку сміття, енергосистему та децентралізацію
Фото: kmu.gov.ua

В рамках поїздки до Королівства Швеція прем'єр-міністр України Денис Шмигаль зустрівся з прем'єр-міністром Швеції Стефаном Левеном. Сторони домовилися про розвиток двосторонніх відносин між країнами, повідомила прес-служба уряду.

Глава українського уряду також наголосив на підтримці, надану урядом Швеції для впровадження реформи децентралізації та подякував за допомогу, яку вони надають для українських атомних електростанцій.

- Диверсифікація джерел ядерного палива є одним з наших пріоритетів в контексті забезпечення енергетичної безпеки. Крім того, Україна виконала всі технічні умови для інтеграції об'єднаної енергосистеми в європейську мережу ENTSO-E. Для нас це стане важливим кроком у напрямку енергонезалежності, - зазначив прем'єр-міністр.

Сторони підняли питання співпраці в сфері утилізації та переробки сміття. За словами Шмигаль, досвід і передові технології шведських компаній можуть посприяти вдосконаленню системи утилізації в Україні.

- Заохочуємо шведські компанії до продовження реалізації спільних проектів в Україні, зокрема користуючись перевагами закону про так званих "інвестиційних нянь", - зазначив глава українського уряду.

Він також закликав шведські компанії до продовження реалізації спільних проектів в Україні і підкреслив, що Київ готовий далі розвивати співробітництво в галузі інформаційних технологій, зокрема в цифровізації і посилення кібербезпеки.

В рамках візиту Шмигаль відвідав форум високого рівня Remember-ReAct в Мальме, присвячений пам'яті Голокосту і боротьбі з антисемітизмом, відомих людей і політиків. Спочатку форум був запланований на жовтень 2020 року, але був перенесений на 13 жовтня 2021 року через пандемії коронавируса.

Новини по темі: Швеція Денис Шмигаль