19 червня
Завантажити ще

Коломойський бере під контроль партію «Удар» Кличка - політолог

Коломойський бере під контроль партію «Удар» Кличка - політолог

Український олігарх Ігор Коломойський і Київський міський голова Віталій Кличко створюють політичний союз з перспективою співпраці на наступних парламентських виборах. Про це заявив політолог Володимир Цибулько.

«Кличко здає« Удар »під контроль Коломойського, розраховує на союзництво з Коломойським», - вважає експерт на своїй сторінці в фейсбуці.

На думку політолога, Віталій Кличко, завдяки партнерству з Коломойським і його представниками в партії «Слуга народу», розраховує, по-перше, «захиститися від постійного терору Банкової», пов'язаного з кримінальним розслідуванням щодо зловживань столичної влади, а по- друге, планує кампанію наступніх виборів до Верховної Ради.

«Схоже, що Кличко готує на нові парламентські вибори знову київський сценарій, коли напередодні самої кампанії все політично активне населення буде знати про певний намір створювати коаліцію саме з« Слугою народу », а не з« ЄС »або« Батьківщиною ». Можливо, такий намір обумовлений бажанням підібрати голоси «слуг», - написав  Цибулько.

Як писала ряд українських ЗМІ, 11 жовтня колишній народний депутат Андрій Денисенко повідомив, що керівником штабу партії «Удар» Віталія Кличка в Дніпропетровській області призначили давнього соратника Ігоря Коломойського, ексголову облради Святослава Олійника, а міського штабу - народного депутата зі «Слуги народу» Кирила Нестеренка, який також входить до наближеного кола осіб олігарха. Денисенко також додав, що Запорізьку обласну організацію партії Кличка очолив «ставленик іншої приватівської гілки» Едуард Гугнін.

У коментарі виданню «Українська правда» голова виконавчого комітету партії «Удар» Артур Палатний не став спростовувати цю інформацію і заявив, що їхня політсила «відкрита для співпраці з усіма конструктивними силами в різних регіонах нашої країни».

Нагадаємо, що 5 березня 2021 США ввели візові санкції проти українського олігарха Ігоря Коломойського. У Державному департаменті США пояснили, що як керівник Дніпропетровської області з 2014 по 2015 рік Коломойський був причетний до корупційних дій, що підривали верховенство права і віру української громадськості в демократичні інститути і суспільні процеси, включаючи використання його політичного впливу і владних повноважень для особистої вигоди.

Крім того, 3 жовтня 2021 були оприлюднені документи журналістського розслідування PandoraPapers, які частково підтвердили схему переказу коштів від структур олігарха Ігоря Коломойського офшорним фірмам президента Володимира Зеленського та його оточення.