Завантажити ще

В Офісі президента пояснили, чому в регіонах оголосили НП через брак газу

В Офісі президента пояснили, чому в регіонах оголосили НП через брак газу
Фото: pixabay.com

У сховищах України достатньо газу для потреб населення і соціальної сфери, а режим надзвичайної ситуації в ряді регіонів вводять для вирішення технічних моментів з метою прискорення підписання договорів на поставку газу. Про це заявив у своєму Фейсбуці заступник глави Офісу президента.

- Комісії ТЕБ та НС зараз збираються в областях тільки для подолання технічних моментів з метою прискорення підписання договорів на поставку газу. Газа в сховищах цілком достатньо для потреб населення і соціальної сфери. Ніяких проблем з цим немає, - написав Тимошенко.

За його словами, НАК "Нафтогаз України" готовий до 15 жовтня підписати всі договори зі споживачами соціальної сфери, включаючи школи, садочки, лікарні.

- До 15.10.2021 НАК «Нафтогаз України» готовий підписати всі договори зі споживачами соціальної сфери (школи, садочки, лікарні). Ціна на газ для потреб населення - 7,42 грн. За такою ціною «Нафтогаз» продає паливо роздрібним постачальникам і теплогенеруючих компаній для задоволення потреб населення. Ціна на газ для потреб соціальної сфери (школи, лікарні і т.п.) - 16,8 грн. Це вже повна ціна з ПДВ та тарифом на транспортування, - зазначено в повідомленні.

Як зазначив Тимошенко, ціна на газ на ринку дійсно зашкалює, але держава всіма способами допомагає місцевому самоврядуванню подолати цю кризу, зокрема - за допомогою спецціни.