Завантажити ще

Разумков не голосував за призначення Стефанчука спікером - депутатові донині не видали карту

Разумков не голосував за призначення Стефанчука спікером - депутатові донині не видали карту
Фото: FB \Слуга народу.

Депутат Верховної Ради Дмитро Разумков, 7 жовтня відкликаний з посади спікера, донині не має змоги голосувати у сесійній залі. Про це 8 жовтня повідомив у своєму телеграм-каналі Олексій Гончаренко, сусід колишнього голови ВР по сесійній залі.

- Разумкову ще не зробили картку, він донині не може голосувати, - турбується за колегу Гончаренко.

Таким чином, Разумков був позбавлений можливісті волевиявлення 7 і 8 жовтня, у тому числі не міг взяти участь у голосуванні за ту чи іншу кандидатуру нового спікера Ради (разом із Стефанчуком претендували на цю посаду Яна Зінкевич і той же Гончаренко).

В рамках боротьби з кнопкодавством, яку свого часу ініціював сам Разумков, карти, які використовуються в системі "Рада", не так давно були "прив'язані" до конкретного місця, де в залі сидить депутат. Мабуть, тому картка, яку екс-спікер використав, сидячи в президії, на гальорці не працює, її потрібно перевипустити.

Раніше повідомлялося, що Дмитра Разумкова після відставки з поста голови Ради відсадили на гальорку - максимально далеко від трибуни й президії. Його сусіди по сесійній залі - депутати від "Євросолідарності" Петро Порошенко, Володимир В'ятрович та Олексій Гончаренко. 8 жовтня у екс-спікера день народження, і Олексій Гончаренко по-сусідськи вже вручив Разумкову подарунок.

7 жовтня Верховна Рада України проголосувала за відкликання Дмитра Разумкова з посади голови парламенту. За це рішення проголосували 284 депутати (215 з них представляли "Слугу народу", яка і була ініціатором відставки, зібравши за початок процедури відкликання 175 голосів на засіданні фракції в Трускавці).

Екс-спікер одразу після відставки натякнув, що у нього є президентські амбіції, і пообіцяв у разі спроби позбавити його депутатського мандата звернутися до суду. До парламенту у 2019 році Разумков потрапив як перший номер списку "Слуги народу", однак, як годиться спікерові, після того як обійняв посаду в президії, написав заяву про вихід з фракції.