Завантажити ще

На місце Разумкова мітять Стефанчук, Зінкевич та Гончаренко

На місце Разумкова мітять Стефанчук, Зінкевич та Гончаренко
Фото: t.me/verkhovnaradaukrainy

Верховна Рада обере нового спікера парламенту замість Дмитра Разумкова в п'ятницю, 8 жовтня. Поставити питання на голосування в четвер не встигли, так як за регламентом пленарне засідання тривало до 15:00 з можливістю продовжити його тільки на 15 хвилин.

- У нас ще є виступи від народних депутатів, тому ми продовжимо завтра обговорення цього питання, - повідомила віцеспікер Олена Кондратюк.

Фракції і народні депутати запропонували п'ять кандидатур на посаду голови Верховної Ради. Фракція "Слуга народу" делегувала чинного першого віцеспікера Руслана Стефанчука, "Голос" - Ярослава Железняка, "Європейська солідарність" - Яну Зінкевич. Член фракції "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко запропонував на цю посаду позафракційного депутата Гео Лероса, а той в свою чергу висунув кандидатуру Гончаренка. В ході розгляду питання Железняк і Лерос знялися.

Железняк заявив, що не подавав документів, тому що чинив би на посаді спікера, як відсторонений Дмитро Разумков.

- Можете вважати мій виступ як самовідвід... Я, правда, вважаю, що я не підійду вам як голова Верховної Ради, тому що я робив би те, що робив і попередній глава Верховної Ради, - дотримувався б регламента. А я так побачив, що це не дуже цінується в цьому залі, - сказав він.

Лерос сказав, що не бачить сенсу в майбутньому голосуванні, тому що "все вже давно вирішено в Офісі президента".

На посаду першого заступника голови парламенту замість Стефанчука "слуги народу" запропонували главу партії Олександра Корнієнка.

Верховна Рада зняла Дмитра Разумкова з поста спікера 284 голосами. Він займав крісло більше двох років, з початку роботи парламенту дев'ятого скликання в серпні 2019 року. Причиною для відставки стало невдоволення Разумковим в керівництві партії "Слуга народу".