2 жовтня
Завантажити ще

Дружина біглого одеського бізнесмена Тарпана стала підозрюваною у відмиванні українських грошей в Монако

Дружина біглого одеського бізнесмена Тарпана стала підозрюваною у відмиванні українських грошей в Монако
Фото: robinzon-ua

В Україні НАБУ розслідує кримінальне провадження щодо присвоєння 320 млн грн на будівництво «Глибоководного випуску» в Одесі. Справа детективи поки «гальмують» тому як головний його фігурант Руслан Тарпан безуспішно перебуває у всеукраїнському розшуку вже 4 роки. Паралельно з цим, правоохоронці Монако куди більш активні. За даними ЗМІ, вони ведуть своє розслідування за фактом відмивання коштів, що надійшли з України в їх банки на рахунки Тарпана і його екс-дружини Оксани Шишковський. Остання навіть отримала підозра від місцевої прокуратури.

За даними редакції, Шишковская має в Монако майнові інтереси, де є кінцевим бенефіціаром майнових прав на об'єкти нерухомості.

Проти неї, як члена злочинного угруповання, в Князівстві порушено кримінальну справу за підозрою в легалізації майна, здобутого її чоловіком злочинним шляхом.

Підозра Шишковський було оголошено в кінці 2018 року. Головним фігурантам справи є її чоловік. Їй також було обрано запобіжний захід і внесена застава в розмірі 150 000 євро.

Майно в Монако Шишковський заарештовано, і в разі винесення обвинувального вироку буде конфіскований в дохід Князівства разом із заставою.

Одночасно, правоохоронці Монако відправили запити в компетентні органи Латвії та Норвегії з метою пошуку активів Шишовський і виявлення рахунків підконтрольних їй юридичних осіб.

Ймовірність прийняття негативного рішення щодо Шишковський, за словами джерел, досить висока, оскільки на момент оформлення нерухомості вона перебувала в законному шлюбі з тарпанів і була бенефіціаром майнових прав. Крім того весь цей час вона особисто користувалася нерухомістю і отримувала доходи.

Оскільки європейські держави домовилися спільно боротися з відмиванням коштів, отриманих злочинним шляхом (Конвенція про відмивання, пошук, арешт та конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом 1990 року і Конвенція Ради Європи про відмивання, пошук, арешт та конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом, і про фінансування тероризму 2005 року), то обвинувальний вирок Шишковський безальтернативно завершиться конфіскації всіх її і Тарпана активів не тільки в Монако, але і в Німеччині, Австрії, на Кіпрі.

Відзначимо, що в Україні при цьому у справі НАБУ проти Тарпана Шишковская проходить поки виключно як свідок. Незважаючи на те, що Монако підозрює подружжя в легалізації коштів отриманих безпосередньо з України і саме в період активної реалізації проекту «Глибоководний випуск».

Нагадаємо, місце перебування Тарпана недавно засвітили російські ЗМІ. Виявилося, що він відвідує Москву, а проживає в ОАЕ. Причини, за якими головний підозрюваний у розкраданні 320 млн грн досі не оголошений в міжнародний розшук, в НАБУ пояснити не можуть.

Новини по темі: гроші Монако корупція