Завантажити ще

Президенти Ізраїлю і України зустрілися в Києві: про що говорили Зеленський і Герцог

Президенти Ізраїлю і України зустрілися в Києві: про що говорили Зеленський і Герцог
Фото: президент.gov.ua

У Києві відбулася зустріч президента України Володимира Зеленського і президента Ізраїлю Іцхака Герцога. Про це 5 жовтня повідомляє офіційний сайт глави української держави.

Переговорам передувала офіційна церемонія зустрічі: у дворі біля Маріїнського палацу військовий оркестр виконав державні гімни Ізраїлю і України, потім президенти обійшли стрій почесної варти. Відбулося представлення офіційних делегацій двох країн.

Потім Володимир Зеленський і Іцхак Герцог розпочали зустріч у вузькому колі, після якої відбулися переговори в розширеному форматі. Після завершення зустрічі глави держав зробили заяви для преси. Володимир Зеленський, зокрема, заявив, що Україна внесе на розгляд Генасамблеї ООН оновлені резолюції щодо ситуації з правами людини і мілітаризації тимчасово окупованого Криму.

- До кінця цього року Україна внесе на розгляд Генеральної асамблеї ООН оновлені резолюції щодо ситуації з правами людини в окупованому Криму та мілітаризації окупованого півострова, - сказав український лідер.

Глава держави подякував президенту Ізраїлю за підтримку суверенітету і територіальної цілісності України і висловив надію на те, що така позиція з боку Ізраїлю буде зберігатися і далі.

Крім цього, президент Володимир Зеленський підкреслив, що Україна чекає приходу інвесторів з Ізраїлю і гарантує захист їхніх інвестицій.

- Україна чекає ізраїльських інвесторів, а уряд і я особисто гарантуємо захист всіх їх інвестицій. Крім того, Україна зацікавлена у вивченні і використанні значного досвіду Ізраїлю в сфері інновацій, - заявив він.

Зеленський додав, що ізраїльські компанії, в свою чергу, можуть використовувати колосальний потенціал України, як нового технологічного європейського хаба.

[Sun_gallery_633108]

Державний візит Іцхака Герцога приурочений до 80-х роковин трагедії в Бабиному Яру. Глава єврейської держави разом з членами ізраїльського кнесету 6 жовтня будуть брати участь у відкритті київського Меморіального центру Голокосту. Президент Ізраїлю отримав запрошення відвідати Україну від Володимира Зеленського в липні 2021-го.

Візит ізраїльського президента почнеться з покладання вінка до могили Невідомого солдата в Києві, потім - офіційний прийом у президентському палаці і зустріч з президентом України Володимиром Зеленським. На наступний день Іцхак Герцог виступить у Верховній Раді, проведе зустріч з президентом ФРН Штайнмаєром і єврейською громадою та візьме участь у церемонії вшанування пам'яті жертв Бабиного Яру.