Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Плани Верховної Ради: Доступні кредити для аграріїв, обрізання повноважень Кабміну й ліки зі співчуття

Плани Верховної Ради: Доступні кредити для аграріїв, обрізання повноважень Кабміну й ліки зі співчуття
Фото: Григорій Костянтинов

Нова антикорупційна стратегія

У вівторок, 5 жовтня, народні депутати почнуть свою роботу з півгодинних заяв і внесення змін до порядку денного шостої сесії парламенту поточного скликання. Потім у другому читанні вони розглянуть законопроект № 5230 щодо використання майна ліквідованих комунальних закладів середньої освіти в сільській місцевості. Автори законопроекту стверджують, що на сьогодні в Україні 2558 шкіл є малокомплектними, а 365 шкіл наразі ліквідовано. Документ надасть можливості здавати їх в оренду, а гроші використати на освітню потребу.

Далі у другому читанні парламентарі планують розглянути законопроект №3205-2 «Про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві».

- Ми відкрили ринок сільськогосподарської землі, але для того, щоб він реально запрацював - аграріям потрібні гроші. Законопроект №3205-2 - це саме про доступ до кредитних коштів, за які український фермер нарешті зможе викупити землю і обробляти її з високою ефективністю, - пояснила суть законопроекту народний депутат Роксолана Підласа. За її словами, принцип дії закону буде схожим із програмою «Доступні кредити 5-7-9%».

Також у другому читанні народні обранці хочуть прийняти законопроект про основи державної антикорупційної політики України на 2020-2024 роки.

Кабмін - мінус 55 функцій

Після цього в Раді хочуть в першому читанні розглянути законопроект №4286 «Про внесення змін до Кодексу цивільного захисту України щодо врегулювання питання виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності чи часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту». Внесуть депутати зміни до законодавства щодо забезпечення поетапного впровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

У першому читанні вони мають намір розглянути законопроект про позбавлення невластивих уряду функцій. Якщо документ ухвалять, то КМУ позбутиметься 55 функцій, вірніше, їх передадуть на більш низький рівень - окремим міністерствам та відомствам. Наприклад, зразки нотаріальних бланків, порядок їх зберігання та використання встановлюватиме Мін'юст.

"Позбавлення КМУ невластивих повноважень дозволить посилити його стратегічну діяльність і поліпшити стратегічний рівень формування державної політики", - сказано у пояснювальній записці до законопроекту.

Українцям з непідконтрольного Донбасу хочуть спростити оформлення документів

Після цього депутати постараються спростити процедуру видачі документів про прописку для українців, які проживають на тимчасово окупованих територіях. Відповідний законопроект направлений для розгляду в другому читанні.

"Метою прийняття законопроекту є законодавче врегулювання механізму внесення відомостей про зареєстроване місце проживання на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях, АР Крим та м.Севастополі, а також визначення оформлення документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, вклеювання фотографії по досягненню відповідного віку в паспорт громадянина України особам, які мають місце прописки на тимчасово окупованих територіях", - сказано у пояснювальній записці. Всі ці документи можна буде отримати в БУДЬ-ЯКОМУ відділенні Держміграційної служби України.

У першому читанні народні обранці планують розглянути законопроект про внесення змін до законодавства щодо врегулювання питання "надання пацієнтам лікарських засобів зі співчуття». Ухвалення документу дозволить забезпечити доступ тяжкохворих пацієнтів до інноваційного лікування через реалізацію програм безкоштовного надання ліків зі співчуття (або з міркувань гуманності). Такий механізм використовується для лікування препаратами, які знаходяться на стадії клінічних випробувань. Суть така: виробники безкоштовно надають такі ліки пацієнтам, а переважна більшість фармацевтичних компаній після завершення клінічних досліджень продовжує лікувати пацієнта безкоштовно. Використання ліків зі співчуття - практика ЄС.

У плаха депутатів розгляд президентського закону про заснування нового свята - Дня державності, який буде відзначатися 28 липня.

Новини по темі: Верховна Рада