Дводенне засідання «Великої фракції» в Трускавці закінчилося. Народні депутати від «Слуги народу» в присутності членів уряду на чолі з прем'єром Денисом Шмигалем, генпрокурором Іриною Венедиктовою, президентом Володимиром Зеленським встигли звірити годинники за проведеними реформами, скласти календар реформ на другу половину парламентської і президентської каденції.
Топтемою партійного заходу в Трускавці були кадрові питання «у виконавчій і законодавчій владі». «КП в Україні» сухо повідомляє про головні офіційні і кулуарні домовленості.
Відставка спікера Дмитра Разумкова - справа часу. Рахунок йде на дні.
У Трускавці слугам вдалося зібрати необхідні 150 + підписів для ініціювання позачергового засідання парламенту для розгляду відставки спікера Дмитра Разумкова. Нібито підписалися близько 180 депутатів (всього на засідання великої фракції змогли приїхати 203 представника пропрезидентської фракції). Категорично проти відставки виступили тільки 4 народних депутатів: Василь Мокан, Неллі Яковлєва, Дмитро Наталуха і Сергій Бабак.
Більшість парламентаріїв приймали рішення про підтримку відставки Разумкова після «аргументів» президента Зеленського. До цього «слуги» уникали запитань журналістів, чи готові підтримати відставку спікера, чим не догодив Дмитро Разумков.
Запустити процедуру відставки хочуть вже з понеділка. Увечері 4 жовтня вони зустрінуться з Разумковим (з ініціативи спікера) на відверту розмову, але навряд чи вона щось змінить. Потім дня два-три буде потрібно, щоб Разумков відзвітував про виконану роботу, рахункова палата перевірила фінансову діяльність Ради за період його спікерства. Далі голосування під куполом. Воно буде не раніше середи.
Не виключено, що в четвер, 8 жовтня - на день народження Дмитра Разумкова.
Станом на ранок 3 жовтня залізобетонних 226 за відставку Разумкова у "слуг" не було. Розраховують на допомогу колег з депгруп «Довіра», «За майбутнє».
Нібито депутатам від СН хоч і дохідливо пояснили, що потрібно сказати Разумкову до побачення, але тих "слуг", які проголосують червоною кнопкою обіцяють не карати (не ініціювати питання про вигнання з фракції і позбавлення мандата).
Наступником Разумкова у спікерському кріслі стане нинішній перший віцеспікер Верховної Ради Руслан Стефанчук. Його кандидатура, хоч і не влаштовує близько третини фракції СН, але це не має ніякого значення. Велено проголосувати.
У крісло першого віцеспікера може сісти заступник голови фракції СН Олександр Корнієнко. Ще озвучується прізвище представника регламентного комітету Павла Фролова.
"Слуги" запевняли журналістів, що питання кадрових змін в уряді предметно не обговорювалося. Вирішили, що для цього проведуть ще одне засідання фракції.
З боку президента Володимира Зеленського і прем'єра Дениса Шмигаля був озвучений сигнал, що міністри, які не змогли показати результат, можуть піти. Прізвища не називали. У свою чергу народні депутати говорили, що в зоні ризику ті міністри, які останнім часом на слуху. Тобто, мова про першого віцепрем'єра Олексія Любченка, міністра соцполітики Марину Лазебну, міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олега Уруського, міністра аграрної промисловості Романа Лещенка і міністра навколишнього середовища та природних ресурсів Романа Абрамовського.
На майбутньому пленарному тижні посади може позбутися Уруський. Кандидат на його місце знайдений. Це Олена Ліповська-Ергюль, яка числиться власницею ТМ "Експрес манікюр". Вона навіть подала е-декларацію як кандидат на пост члена КМУ.
А ось з наступниками на інші міністерські крісла виникла проблема. Немає охочих, які подобаються Банковій. Тому в перезавантаженні уряду були змушені зробити тайм-аут.