30 вересня
Завантажити ще

Спікер президента заявив про непричетність Зеленського до збору підписів за відставку Разумкова і розповів про їхні стосунки

Спікер президента заявив про непричетність Зеленського до збору підписів за відставку Разумкова і розповів про їхні стосунки
Фото: президент.gov.ua

Прессекретар президента Сергій Никифоров прокоментував запуск процедури збору підписів за відставку Дмитра Разумкова з посади спікера Верховної Ради. Никифоров заявив, що президент Володимир Зеленський не причетний до цієї ініціативи - відставку ініціювали депутати. Про це повідомляє 30 вересня РБК-Україна з посиланням на ефір каналу "Україна 24".

Як зазначив Никифоров, видача підписних листів за відставку Разумкова була виключно ініціативою глави фракції "Слуга народу" Давида Арахамії.

- Це ініціатива Арахамії. У нього можна запитати про його мотиви. Про те, чому він ці списки на підпис запросив у глави Верховної ради, - сказав спікер глави держави.

Никифоров додав, що Зеленський і спікер парламенту Разумков мають "нормальні відносини" і виконують "кожен свою функцію".

Історія питання

Заява Давида Арахамії про видачу підписних листів за відставку спікера надійшла до парламенту 30 вересня, про що в соцмережах повідомив сам Разумков. Прессекретар фракції «Слуга народу» Юлія Палійчук уточнила, що рішення про збір підписів за відставку Разумкова - не воля "СН", а ініціатива самого депутата (хоч він і є главою фракції, - прим.авт.). У свою чергу прессекретар спікера ВР Ольга Туній уточнила, що Арахамія звернувся до Разумкова саме як глава фракції, а не просто депутат.

До вечора 30 вересня Арахамія подав нову заяву, вже від себе особисто, і процедуру збору підписів була перезапущено - депутат отримав нові підписні листи.

Разумков, коментуючи ініціативу глави "Слуги народу", зазначив, що, мабуть, "було завдання", і Арахамія його виконав. З лютого ходять чутки, що нинішнього спікера ВР в Офісі президента вважають занадто самостійною фігурою і хочуть замінити на Руслана Стефанчука.

Експерти вважають, що момент для запуску відставки Разумкова обраний не випадково: в Трускавці "під наглядом президента" (і під діджей-сет Арахамії ) процес збору підписів піде жвавіше і дасть кращі результати. Сам Дмитро Разумков до Трускавця на партійний захід "СН" не їде, бо не був запрошений, і іронічно побажав депутатам "продуктивної роботи".