Завантажити ще

Зеленський пообіцяв, що тарифи на тепло і гарячу воду до кінця опалювального сезону не зростатимуть

Зеленський пообіцяв, що тарифи на тепло і гарячу воду до кінця опалювального сезону не зростатимуть
Фото: екранне відео

Незважаючи на зростання світових цін на енергоносії, тарифи на тепло і гарячу воду для населення до кінця опалювального сезону не зростатимуть. Про це 30 вересня заявив президент України Володимир Зеленський під час засідання Конгресу місцевих і регіональних влад.

- До кінця опалювального сезону тарифи на тепло, тарифи на гарячу воду для населення не будуть рости. Я вважаю, що це велика перемога... Люди цього чекали. Незважаючи ні на що, на будь-які ринкові зміни, коливання, тиск інших держав, не дивлячись на ту страшну на сьогодні ціну - більше тисячі доларів за тисячу кубометрів, як кажуть, європейську ціну... тому я вважаю, що це важливо, правильно, - заявив Зеленський.

Він сказав, що це результат роботи за участю "Нафтогазу України", уряду і Конгресу місцевих властей.

- Але це поки латання дірок. Тому я чекаю появи аналогічного меморандуму. Ми вже почали працювати з місцевою владою. Я б хотів, щоб ми мали меморандум не на один, а на три наступні роки. І щоб не було сюрпризів для громадян України, - сказав президент.

Крім того, як пообіцяв президент України, громади отримають більше 11 млрд грн в рамках реформи децентралізації завдяки збільшенню частини податку на доходи фізосіб (ПДФО) на 4%..

- Завдяки збільшенню частини ПДФО на 4% все громади отримають ресурс десь 11-ть, хоча мені здається, що більше 11 мільярдів гривень (в рамках реформи децентралізації - ІФ). Це правильна робота місцевої влади, тому що вони захищають громадян України, - заявив Зеленський.

У Шмигаль є план

У свою чергу, Денис Шмигаль наголосив, що ситуація з можливим зростанням тарифів на комунальні послуги є надзвичайно чутливим питанням для нашого суспільство. Тому з ініціативи президента уряд розробив план з п'яти кроків, які дозволять стабілізувати тарифне питання і стабільно пройти опалювальний сезон в цьому році.

За словами прем'єра, план виглядає наступним чином:

фіксована ціна на газ, завдяки річним продуктам ціна для більшості українців складе не більше 8 гривень за кубометр

зміни до бюджету для збільшення програми субсидій на 12 млрд гривень до кінця року

з 1 жовтня для 80% українських сімей ціна на електроенергію буде знижена до 1,44 гривні за кВт * год, для інших - залишиться незмінною

для стабільного проходження зими накопичено майже 19 млрд кубометрів газу в підземних газових сховищах

меморандум з місцевою владою про те, що тарифи на опалення не будуть підвищені в порівнянні з минулим роком.

Також Шмигаль заявив, що уряд надасть субвенцію громадам на покриття частини витрат підприємств теплопостачання для забезпечення їх безперебійної роботи і непідвищення тарифів.

- В основі меморандуму домовленість, що місцева влада не буде підвищувати тарифи на тепло і гарячу воду в цьому опалювальному сезоні в порівнянні з попереднім сезоном, - сказав він.

Також документ включатиме положення про безперебійному постачанні газу, щоб населення і соціальна інфраструктура була з теплом. Крім того, меморандум передбачатиме фінансову підтримку громад з боку держави для безперебійної роботи теплокомуненерго і непідвищення тарифів.

- Ми розуміємо, що частина громад не зможе самостійно покривати частину витрат підприємств теплопостачання для забезпечення їх безперебійної роботи і непідвищення тарифів. Тому з боку держави буде передбачена субвенція громадам з незадовільним індексом податкоспроможності вже з 4-го кварталу поточного року, - заявив прем'єр.

Подібний меморандум про непідвищення цін на комуналку центральна влада укладала з регіонами в лютому 2021 року.