Завантажити ще

Соколюк заявив, що його звільнення не пов'язане з обшуками в міграційній службі

Соколюк заявив, що його звільнення не пов'язане з обшуками в міграційній службі
Фото: ФБ Соколюк

Звільнений урядом голова Державної міграційної служби Максим Соколюк прокоментував свою відставку. За його словами, це рішення ухвалене давно і воно не має відношення до інформації, яка поширюється про нього останнім часом. Про це він написав у своєму фейсбуці.

- Сьогодні для мене непростий день – я залишаю державну службу. Це рішення було прийняте раніше, воно зважене та обдумане, а тому – це важливо – ніяк не пов'язане з інформацією, яка поширюється останнім часом. Завершився важливий етап мого життя, пов'язаний із багаторічною роботою у Державній міграційній службі, яку я мав честь очолювати майже 6 років, – написав Соколюк.

Як зазначив ексчиновник, за 6 років роботи у ДМС його команді вдалося досягти важливих результатів для країни та людей, серед яких – запровадження біометричних паспортів.

- Це були роки, насичені цікавими подіями, серйозними викликами та вагомими здобутками. І скажу відверто – нам є чим пишатися. Тому що разом із великим колективом працівників Міграційної служби нам вдалося досягти важливих для України та наших громадян результатів. Перше, про що хочеться згадати – запровадження біометричних паспортів. Важливо розуміти, що до 2015 року в Україні не було окремої електронної системи обліку громадян, які функціонують у більшості країн світу. Сьогодні ми таку систему маємо, це – Єдиний державний демографічний реєстр, – зазначив він.

Також ексголова міграційної служби наголосив, що створення та введення в дію ЄДДР було реалізовано у рекордно найкоротші терміни. З початку створення системи у реєстрі значиться інформація про понад 24 мільйони громадян.

– Таким чином, з 2015 року в Україні почали видавати біометричні закордонні, а з 2016 року – паспорти у формі ID-картки. На сайті ДМС можна бачити, як у режимі онлайн майже кожну секунду оновлюється табло оформлених біометричних паспортів – зараз їхня загальна кількість вже перевищує 24 мільйони, – зазначив він.

Серед досягнень ДМС під своїм керівництвом Соколюк також назвав запровадження закордонного паспорта нового зразка, який дозволяє громадянам України відвідувати майже 140 країн світу без візи або з візою після прибуття, а також "внутрішній" паспорт (ID-карту), з яким українці можуть відвідувати Туреччину та Грузію.

Крім того, Соколюк зазначив, що у період пандемії Міграційна служба налагодила безперебійну роботу підрозділів навіть за умов локдауну. Громадяни мають змогу оформити паспортні документи там, де їм зручно – без прив'язки до місця реєстрації.