Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Сійярто заявив про втручання України в справи Угорщини через критику угоди з "Газпромом"

Сійярто заявив про втручання України в справи Угорщини через критику угоди з
Фото: facebook.com/szijjarto.peter.official

Міністр закордонних справ і торгівлі Угорщини назвав підписану з "Газпромом" угоду внутрішньою справою країни. Так Петер Сійярто відповів на обурення МЗС України, пише Reuters.

- Для Угорщини енергетична безпека - це питання безпеки, суверенітету і економіки, а не політичне питання. Не можна обігрівати будинки політичними заявами, - сказав Сійярто на пресконференції.

Політик зазначив, що ціна на газ в новій угоді вигідніше, ніж та, яку угорська сторона платила на підставі старого контракту, укладеного в 1995 році. За словами міністра, угорські споживачі як і раніше будуть платити одну з найнижчих цін на газ в Європі.

Підписання угоди транслювали в фейсбуці Петера Сійярто. Документ підписали заступник генерального директора "Газпром експорт" Дмитро Аверкін і головний виконавчий директор угорської енергетичної компанії MVM Group Дьйордь Ковор.

З 1 жовтня російський газ буде надходити в Угорщину з нового південного напрямку за двома маршрутами: через Сербію (через газопровід "Турецький потік" і його сухопутні продовження) і Австрію. Угоду підписали на 15 років, до 2036 року. До цього Угорщина отримувала газ через Берегово і австрійський Баумгартен.

МЗС України назвав угоду недружньою, політично і економічно необгрунтованою. Київ оголосив про перенесення засідання міжурядової українсько-угорської комісії з питань економічного співробітництва, яке мало пройти в Будапешті під головуванням глав МЗС двох країн 29-30 вересня. Україна також звернеться до Єврокомісії за оцінкою відповідності газової угоди з європейським законодавством у сфері енергетики.

Глава ГТС України Сергій Макогон заявив, що як тільки з'являється технічна можливість обійти Україну при транзиті газу, Газпром запускає газ через довші, але власні транзитні газопроводи. Незважаючи на контракт до 2024 року, може бути значне скорочення або повне припинення транзиту до Угорщини через Україну, уклав він.