Першим питанням на порядку денному Верховної Ради на 22 вересня стоїть проект постанови про невідкладні заходи щодо забезпечення реалізації права громадян на житло. Суть документа зводиться до того, що потрібно провести аудит всіх існуючих житлових черг в країні, упорядкувати їх і потім скласти урядову програму, щоб українці дійсно отримували безкоштовне житло від держави, а не нудилися десятиліттями в квартирних чергах.
У першому читанні депутати розглянуть законопроект під дещо дивною назвою - про внесення змін до деяких законів України. За цим ховається намір покласти на Держслужбу спецзв'язку зобов'язання щодо збереження резервних копій інформації та відомостей госелектронних інформаційних ресурсів і виявлення технічних помилок в частині вживання термінів «кібербезпека» і «кіберзахист».
Далі в першому читанні депутати хочуть розглянути законопроект, що «спрямований на відновлення процесу продажу об'єктів великої приватизації на аукціонах, які не передбачають зниження стартової ціни, під час дії карантину та обмежувальних заходів, пов'язаних з коронавірусною пандемією». Далі народні обранці планують у першому читанні розглянути законопроект про внесення змін до Закону України «Про Державну прикордонну службу України» щодо вдосконалення порядку використання і застосування примусових заходів, бойової техніки і озброєння особовим складом Державної прикордонної служби України.
У документі деталізується порядок застосування фізичного впливу і спеціальних засобів для припинення протиправного діяння. Наприклад, малогабаритні вибухові пристрої і боєприпаси, відповідно до законопроекту, можуть використовуватися для затримання особи, яка не виконує законних вимог військовослужбовця або працівника Державної прикордонної служби України; звільнення особи, незаконно позбавленої волі; руйнування перешкод і примусового відкривання і проникнення до об'єктів. Визначено випадки, коли вогнепальна зброя може застосовуватися без попередження (для відбиття збройного нападу військових груп, в разі збройного опору окремої особи або втечі особи, заарештованої за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину з використанням транспортного засобу тощо.
Мають намір парламентарії внести зміни до частини другої статті 121 Кодексу цивільного захисту та розширити коло суб'єктів, що мають право на отримання допомоги на поховання та компенсацію матеріальних витрат на ритуальні послуги та спорудження надгробка. Ще одним законопроектом депутати хочуть змінити підходи до нарахування і виплати разової грошової допомоги в разі загибелі (смерті), інвалідності чи часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту. Зараз для службовців цивільного захисту така допомога обчислюється, виходячи з окладу за спеціальним званням, процентні надбавки за вислугу років, посадовий оклад за останньою посадою. Депутати ж хочуть встановити єдині для всіх розміри виплат. У разі смерті цивільного службовця члени його сім'ї отримають 750 прожиткових мінімумів, якщо смерть настала під час виконання службових обов'язків, 250 - якщо смерть наступила в період проходження служби. При отриманні такою особою інвалідності I групи, пов'язаної з виконанням службових обов'язків - 400 прожиткових мінімумів, II групи - 300, III групи - 250. Якщо ж службовці цивільного захисту отримали часткову втрату працездатності без встановлення групи інвалідності, пов'язаної з виконанням службових обов'язків, - від 70 прожиткових мінімумів.
Для розгляду в другому читанні значиться законопроект, яким передбачається спрощення процедури отримання українських документів для громадян, зареєстрованих на тимчасово окупованих територіях України. Законодавча ініціатива встановлює, що оформлення документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, вклеювання фотографії по досягненню відповідного віку в паспорт громадянина України особам, які мають місце прописки на тимчасово окупованих територіях, здійснює Державна міграційна служба України за місцем звернення особи.
У першому читанні депутати хочуть прийняти законопроект, серед новел якого скасування отримання довідки тимчасового переміщених осіб. Також в першому читанні значиться законопроект про підвищення посадових окладів для тих чиновників, які будуть займатися Кримською платформою. Документом передбачено прирівняти представництво Президента в Автономній Республіці Крим до апарату Верховної Ради України та секретаріату Кабміну. Якщо депутати підтримають законопроект, то такі чиновники будуть отримувати «голий оклад» в розмірі 37 800 грн (плюс ще добавки, надбавки і премії).
Серед планів народних обранців і голосування за президентський законопроект, що передбачає установу ще однієї держнагороди в сфері музикальнго мистецтва - держпремії України ім. Мирослава Скорика. Сума премії щорічно буде визначатися урядом. Право преміювати закріплюється за президентом.
Мають намір слуги народу розглянути, якщо встигнуть, законопроект про амністію з нагоди 30-ї річниці Незалежності України. За інформацією Міністерства юстиції, в разі прийняття законопроекту попередньо підлягають звільненню 1046 осіб.
Фінальним акордом пленарного дня 22 вересня може стати розгляд в другому читанні законопроекту про протидію антисемітизму в Україні. Документ визначає поняття «антисемітизм в Україні» як «певне відношення до осіб єврейського походження, яке виражається в ненависті по відношенню до них». За такі дії передбачена цивільно-правова і кримінальна відповідальність.