Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
1 травня
Завантажити ще

Три сценарії для Разумкова: поганий, дуже поганий і катастрофічний

Три сценарії для Разумкова: поганий, дуже поганий і катастрофічний
Фото: facebook.com/dmytro.razumkov

Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков, очевидно, вирішив йти ва-банк. Сигнали з Банкової і колег по партії «Слуга народу» про те, що потрібно бути більш зговірливими і погоджувати свої дії з Зе-командою, Дмитро Олександрович ігнорує.

Три сценарії для Разумкова: поганий, дуже поганий і катастрофічний фото 1

Три сценарії для Разумкова: поганий, дуже поганий і катастрофічний фото 1

Звернення до Венеціанської комісії з проханням дати оцінку президентським законопроектам про олігархів підпалило бікфордів шнур його персональної політичної кар'єри.

На сьогодні кулуарно обговорюються три сценарії для Дмитра Разумкова: поганий, дуже поганий і катастрофічний.

Поганий полягає в тому, що Разумкова якщо не в кінці вересня, так на початку жовтня точно відправлять у відставку. Нібито необхідні 226 голосів за звільнення спікера вже є. Але «слуги» хочуть заручитися підтримкою хоча б 250 парламентаріїв, щоб зафіксувати залізобетонне бажання колег вказати Разумкову на вихід зі спікерського кабінету.

Дуже поганий зводиться до того, що після відставки Дмитру Разумкову доведеться визначатися: або вступати у фракцію «Слуга народу», або ризикнути залишитися позафракційним парламентарієм. Запитаєте, в чому ризик? Чинне законодавство передбачає, що народний депутат, який пройшов до парламенту за списками політичної партії, зобов'язаний вступити у фракцію, яку формує у Верховній Раді дана політична сила. Небажання депутата оформити (позбутися) фракційної прописки розв'язує руки керівництву політичної сили позбавити такого «списочника» депутатського мандата. П'ять років тому саме за таким сценарієм позбулися мандатів народні депутати Микола Томенко та Єгор Фірсов, і з часом це призвело до того, що вони опинилися поза софітів великої активної політики.

- Зірка Разумкова швидко запалилася і точно так само швидко може згаснути, - іронічно прокоментував перспективи Дмитра Разумкова один з «слуг». - Без крісла спікера політична кар'єра Разумкова зійде нанівець. Якщо і увійде до фракції, то статус впливового політика вже не отримає.

Є ще один сценарій для Дмитра Разумкова. Він, звичайно, зараз виглядає фантастичним, але все-таки проговорюється. Спікеру Верховної Ради можуть «намалювати» кримінальну справу за статтею «зловживання владою або службовим становищем». Формальний привід - рішення Дмитра Разумкова, який з-за ковіда самоізолювався вдома, проводити 20 вересня засідання Погоджувальної ради голів парламентських фракцій і депутатських груп по скайпу. Регламент Верховної Ради не передбачає скайп-формат головування на Погоджувальній раді. Засідання парламентських комітетів в режимі відеоконференції проводити можна, оскільки внесені відповідні зміни в закон про комітети Верховної Ради. А ось Погодраду не можна так проводити, про що, напевно, не випадково публічно заявив перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук. Але навіть якщо кримінальне провадження і відкриють, то з високою часткою ймовірності до судового вердикту справа не дійде. Однак нерви Дмитру Разумкову можуть попсувати гарненько.

На перший погляд, всі три сценарії виглядають досить простими в реалізації, особливо якщо враховувати повноту Зе-влади: власне більшість в парламенті, свій генпрокурор...

Детальний же аналіз кожного з цих планів призводить до висновку, що не все так однозначно. У будівництві є термін «несуча стіна». Саме такою «несучою стіною» в зе- «панельці» і є Дмитро Разумков. Якщо його похитнуть або послаблять, то слабшає вся конструкція. Так, вона, звичайно, деякий час може вистояти і демонструвати непорушність. Але при найменшому політичному землетрусі складеться як картковий будиночок. Разумков як грамотний політтехнолог з імовірністю 99% змоделював собі кілька багатоходівок. Так що запасаємося попкорном, буде цікаво: луною відставки Разумкова може стати розвал монобільшості і коаліціади, а то і дострокові вибори Верховної Ради.