27 вересня
Завантажити ще

Вручили першу підозру після відновлення кримінальної відповідальності за недостовірне декларування

Вручили першу підозру після відновлення кримінальної відповідальності за недостовірне декларування
Фото: nabu.gov.ua

Брату голови Окружного адміністративного суду Києва Юрію Зонтову вручили ще одна підозра - в недостовірний декларування. Про це 20 вересня повідомили в НАБУ.

- Слідство вважає, що екс-чиновник є фактичним власником квартири, де був вилучений предмет неправомірної вигоди. Однак ці відомості не вказані в його декларації 2020 року, так само як і готівкові кошти, які там знайшли детективи НАБУ, - йдеться в повідомленні антикорупційного бюро.

Дії особи Юрія Зонтова кваліфікували за статтею Кримінального кодексу, підозра підписала генеральний прокурор Ірина Венедиктова. У НАБУ відзначили, що це перша підозра за недостовірне декларування після відновлення кримінальної відповідальності за це.

Перша підозра (в підбурюванні на надання неправомірної вигоди суддям ОАСК) Юрію Зонтову вручили в квітні і в тому ж місяці звільнили зі Служби зовнішньої розвідки. 8 вересня Вищий антикорупційний суд продовжив братові Павла Вовка запобіжний захід до 7 жовтня. Це арешт з альтернативою внесення застави в розмірі майже 18 мільйонів гривень. У разі внесення застави, на Зонтова покладуть процесуальні обов'язки.

Верховна Рада повернула кримінальну відповідальність за брехню в деклараціях в червні. Президент Володимир Зеленський підписав закон в липні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Що США вимагають від України на ниві боротьби з корупцією

Новини по темі: Декларація НАБУ ОАСК