30 вересня
Завантажити ще

З 1 листопада в Україні заборонять риболовлю на зимувальних ямах

З 1 листопада в Україні заборонять риболовлю на зимувальних ямах
Фото: Фролов Михайло

З початком холодів риба збирається в косяки і вирушає в глибокі місця ( зимувальні ями ), де веде малоактивний спосіб життя і тому стає вразливою. Тому в Україні з 1 листопада почне діяти заборона на вилов риби і раків в таких місцях.

Карту заборонених для риболовлі місць в Києві та Київській області можна знайти тут.

Також 10 жовтня на водоймах Карпатського регіону почався нерест струмкової форелі. Тому в межах Львівської області - до 31 грудня, а в межах Чернівецької та Івано-Франківської - до 1 березня 2022 року на окремих ділянках річок та їх притоках заборонено проводити будівельні, днопоглиблювальні, вибухові, бурові роботи, видобуток гравію та піщано-гравійної суміші, заготівлю лісу, мийку автотранспорту тощо. У той же час в межах Львівської та Івано-Франківської областей в цих місцях заборонено вилов риби та інших водних біоресурсів. Перелік заборонених місць - тут.

Також в Україні почали діяти збільшені в 100 разів штрафи за браконьєрство та порушення правил вилову риби та раків. Додатково при риболовлі на зимувальних ямах передбачена адміністративна відповідальність за ч. 3 ст. 85 КпАП, штраф - до 170 гривень. Якщо вилов здійснюється забороненими знаряддями лову - ч. 4 ст. 85 КпАП і штраф - до 680 гривень.

Новини по темі: рибалка Штрафи