Завантажити ще

Суд заарештував усі акції заводу «Більшовик»

Суд заарештував усі акції заводу «Більшовик»
Фото: stroyobzor.ua

Арешт було накладено 11 січня. Наразі Державне бюро розслідувань (ДБР) розслідує кримінальне провадження щодо можливого зловживання службовими особами Фонду держмайна України під час приватизації "Більшовика". Про це повідомили у прес-службі ДБР.

"Слідчі ДБР встановлюють всі обставини незаконного відчуження зазначеного заводу із державної власності за заниженою вартістю. Це завдало економічних збитків державним інтересам", - наголосили у відомстві.

За даними слідчих, звіт про оцінку майна, використаний для визначення вартості акцій заводу, не відповідає вимогам законодавства. Це могло б негативно вплинути на достовірність такої оцінки.

У жовтні 2021 року «Більшовик» продали під час аукціону «великої приватизації» за 1,4 мільярда гривень. Придбала завод компанія "Дженерал Коммерс".

АТ «ПКМЗ» («Більшовик») є першим об'єктом "великої приватизації". Доступ до даних про підприємство отримали понад 15 потенційних учасників аукціону.

Відповідно до приватизаційних умов, новий власник має погасити заборгованості ПКМЗ перед трудовим колективом, держбюджетом та іншими кредиторами (борги становлять понад 500 млн грн.), виконати чинний колективний договір та не допустити звільнення працівників протягом певного терміну.

Крім цього, покупцеві необхідно інвестувати в модернізацію підприємства не менше 57 млн грн протягом трьох років, зберегти частину наявного потенціалу виробництва на майданчиках у Києві чи Жашкові, або на інших виробничих потужностях в Україні.

Новини по темі: Суд ТРЦ Більшовик ГБР