Завантажити ще

Офіцеру, що побив строковика в Житомирі, повідомлено про підозру

Офіцеру, що побив строковика в Житомирі, повідомлено про підозру

Офіцера, який побив солдата-строковика у навчальному центрі у селищі Гуйва Житомирської області, повідомили про підозру за фактом перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень (ч. 5 ст. 426-1 КК України). Про це повідомили в Офісі Генпрокурора.

За даними слідства, 11 березня 2023 року молодший лейтенант, перебуваючи на посаді командира взводу роти охорони військової частини, «застосував до солдата насильство, заподіявши йому легкі тілесні ушкодження». 

- Підозрюваний був незадоволений перебуванням строковика у стані алкогольного сп’яніння та його неналежною поведінкою. Таким чином офіцер порушив вимоги Статутів Збройних Сил України та порядок проходження військової служби в умовах воєнного стану, - наголосили в Офісі Генпрокурора.

Наразі вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу. Досудове розслідування веде територіальне управління ДБР м. Хмельницького. Крім того, стосовно командування військової частини складено адміністративний протокол за фактом недбалого ставлення до військової служби у зв’язку з несвоєчасним повідомленням прокурора та ДБР про вчинений у військовій частині злочин (ч. 3 ст. 172-15 КУпАП).

Що за інцидент

11 березня в соцмережах був опублікований відеозапис, на якому молодший лейтенант б’є солдата руками та ногами. Згодом з’явилося відео від самого офіцера: він повідомив, що «визнає, що був неправий, і готовий понести покарання».

Через декілька днів постраждалий записав відео, в якому на камеру розказав, що командир його нібито не бив, а показував бойові прийоми.