25 березня
Завантажити ще

На українську станцію “Академік Вернадський” прибули французькі вчені

На українську станцію “Академік Вернадський” прибули французькі вчені
Фото: facebook.com/AntarcticCenter

На українську антарктичну наукову станцію "Академік Вернадський" прибули французькі дослідники. У найближчі півтора місяці вони працюватимуть спільно з українськими полярниками над низкою проектів, пов'язаних із вивченням клімату. Про це повідомив у соцмережі Національний антарктичний науковий центр.

- Україна підтримала французький проект Antarctique 2.0°C щодо вивчення зміни клімату та впливу людської діяльності на екосистеми Антарктики. Зокрема, наша станція «Академік Вернадський» прийняла двох дослідників із Франції – Нільса Дутрево та Марго Лєгал, які у найближчі півтора місяці працюватимуть спільно з українськими полярниками, – розповіли науковці.

Так, завдяки спільним дослідженням вчені зможуть з'ясувати, чи пов'язані атмосферні річки з опадами в районі нашої станції, а також визначити, чи була одна з них причиною рекордних грудневих снігопадів, чи стане причиною майбутніх опадів.

Фото
Фото
12 Сiчня 202217:17

Полярники розповіли, що спільна група вчених уже здійснила перший вихід на купол льодовика на острові. Там вони визначили та огородили місце для відбору проб снігу. Ізотопний склад цих зразків потім аналізуватимуть у лабораторії, і завдяки отриманій інформації можна буде дізнатися, звідки «прийшла» волога, яка перетворилася на опади в районі станції.

У вересні українські полярники на станції "Академік Вернадський" підтримали кліматичний марш. Вони позували у літньому одязі, щоб привернути увагу суспільства до аномальності процесів, які відбуваються в екосистемах Антарктики.

Новини по темі: Вернадський вчені Франція