На Чернігівщині на 90-му році життя помер найстаріший кобзар України Ігор Рачок. Про це повідомили у музеї Івана Гончара.
- Полетіла у вічність чиста козацька душа старосвітського бандуриста Ігоря Рачка, людини-епохи, учня Євгена Адамцевича та Федора Співака, носія живої традиції кобзарства. Сьогодні у рідному Лавірковому (хутір Лакізін) друзі, громада та братчики Київського кобзарського цеху провели харизматичного та щирого співака правди в останню путь, - йдеться у повідомленні.
У Талалаївській селищній територіальній громаді уточнили, що Рачок відійшов у вічність 22 березня. Відспівали кобзаря 23 березня у Петропавлівському храмі м. Ромни, а поховали у рідному селі Лавіркове.
Ігор Рачок народився 25 лютого 1937 року в селі Лавіркові в родині козака. Крім бандури артист майстерно володів грою на гітарі, мандоліні та гармошці. У 2008 році за значний внесок у розвиток української культури та популяризацію кобзарського мистецтва Рачку надали звання заслуженого працівника культури України.