Завантажити ще

У МАГАТЕ розповіли, чи є на українських АЕС військова техніка, як це стверджує РФ

У МАГАТЕ розповіли, чи є на українських АЕС військова техніка, як це стверджує РФ
Фото: GLEB GARANICH/REUTERS

На тих українських атомних електростанціях, що були проінспектовані Міжнародним агентством з атомної енергії (МАГАТЕ) , військової техніки немає. Як пише CNN, про це глава Управління ООН з ядерного нагляду Рафаель Гроссі заявив під час виступу перед депутатами Європарламенту. Ця заява розвінчує чергові звинувачення Росії.

- Сьогодні вранці я доручив своїм командам провести всебічну перевірку об'єктів у співпраці з керівництвом цих об'єктів, щоб встановити, чи дійсно будь-яка військова техніка зберігається, розміщується або переміщається туди. І, звичайно, результати цих інспекцій були негативними, - наголосив Гроссі на зборах у Брюсселі.

23 січня директор Служби зовнішньої розвідки Російської Федерації Сергій Наришкін заявив, що Україна нібито складує надану партнерами зброю і боєприпаси на територіях атомних електростанцій. У відповідь радник глави Офісу президента Михайло Подоляк сказав, що Україна ніколи не зберігала зброю на території АЕС. Він нагадав, що російські війська окупували Запорізьку АЕС і зараз там перебувають загарбники. 

Новини по темі: АЕС МАГАТЕ Запорожская АЭС