Згідно з попередніми прогнозами, істотних погодних змін та потепління в Україні не прогнозують. Крім того, холодна погода з мінусовими температурами утримуватиметься до завершення січня через антициклон, що прийшов із Сибіру. Про це повідомила синоптикиня Наталка Діденко, пише BBC News Україна.
Діденко підкреслила, що прогноз із точністю до 90% можливий тільки на 24 години, а прогнози на 5-7 днів відображають загальні тенденції. Згідно з попередніми даними, холодна погода зберігатиметься в Україні до кінця цього місяця.
Діденко зазначила, що дати очікуваного потепління постійно коригуються. Раніше вони припадали десь на 17 січня, а тепер сильних змін температури найближчим часом не очікується.
Найнижчі температурні показники прогнозуються на півночі країни. У Київській, Житомирській, Чернігівській та Сумській областях нічні морози можуть сягати від -17°С до -22°С градусів, а подекуди знижуватися навіть до -22°С…-24°С. У денні години холод також не послабшає: стовпчики термометрів показуватимуть від -4°С до -9°С градусів, а в північних регіонах — від -9°С до -14°С. Водночас на півдні України та в Закарпатській області погодні умови залишатимуться м’якшими, із відносно вищими температурами.
За словами Діденко, нині погодні умови в Україні формує антициклон, тож значних опадів не прогнозується, хоча періодичний сніг можливий. На дорогах очікується ожеледиця. Крім того, не виключена поява крижаних дощів.
Як розповіла в інтерв’ю OBOZ.UA синоптикиня Українського гідрометцентру Наталія Птуха, в найближчі дні істотних змін у погоді в Україні не прогнозують, і тому значного підвищення температури поки не варто очікувати.
- На жаль, дуже хотілося б, але не будемо давати марні надії. Перспектив на підвищення температури в більшості регіонів немає. Хіба що на Закарпатті може бути близько 0 градусів, бо через гори до них не доходить цей арктичний холод. Якихось змін упродовж другої декади січня, тобто до 20-х чисел, і навіть на початку третьої декади поки що немає, - зазначила вона.
Холодну погоду в Україні приніс антициклон із Сибіру. Цей атмосферний феномен супроводжується підвищеним тиском, який перешкоджає надходженню тепліших повітряних мас з Атлантики. Теплі потоки доходять до Польщі та західних областей України, таких як Львівщина, Івано-Франківщина та Закарпаття, де температура трохи вища. Проте далі антициклон блокує рух цих мас, тому мороз утримається ще деякий час.
Діденко зазначила, що центр цього антициклону знаходиться над Сибіром - це стабільне атмосферне утворення з відрогами, що поширюються на значну частину території. Україна потрапляє на периферію його впливу, тож відчуває його холодний ефект.
За її словами, "така погода для наших широт, для помірного континентального клімату, це класика. Короткочасні зниження температури характерні для середини зими. Навіть у попередні роки, коли погода була теплішою, діяли ті самі закономірності. Цього року мороз сильніший через надходження арктичного повітря та його утримання антициклоном над Україною.
Діденко зазначила, що антициклон тримається над певною територією значно довше - від тижня до двох, на відміну від циклонів, які швидко проходять і приносять короткочасні опади або хуртовини.
На 17 та 18 січня синоптики не прогнозують значних опадів. У більшості областей уночі температура коливатиметься від -15°С до -20°С градусів, вдень – від -9°С до -15°С.
Трохи м’якше буде на заході та півдні країни: вдень очікують -1°С…-7°С градусів, на Закарпатті близько нуля.