Завантажити ще

У Франції через закон про тварин закрився найбільший морський зоопарк Європи

У Франції через закон про тварин закрився найбільший морський зоопарк Європи
Фото: wikipedia.org

У французькому місті Антіб припинив роботу найбільший морський зоопарк Європи, який існував з 1970 року. Це сталося внаслідок французького закону 2021 року, який заборонив утримувати китоподібних у неволі та вистави з ними  (морські зоопарки могли проіснувати максимум до 2026 року), а також через зменшення відвідувачів - з 1,2 мільйона до 425 000 на рік. Про це повідомляє благодійна зоозахисна організація UAnimals.

- Майбутнє 4 тисяч тварин парку, зокрема двох косаток Вікі та Кейджо, нині вирішується, а саме - складаються плани переселення. Представники тамтешньої влади підкреслюють, що добробут тварин у пріоритеті, - йдеться у повідомленні.

Українські зоозахисники схвально сприймають таке рішення і закликають кожну країну відстоювати права тварин та створювати гуманне майбутнє для домашніх, свійських і диких. Зазначають, що в Україні вже неодноразово закликали заборонити дельфінарії та інші шоу з тваринами, бо це знущання заради наживи.

Marineland of Antibes - тематичний парк, заснований в 1970 році графом Роланом де ла Пуапом в Антібах (Приморські Альпи) на Французькій Рів'єрі. Він включав морський зоологічний парк з дельфінарієм, мінігольф та готель. Це був один з чотирьох французьких дельфінаріїв і один з двох європейських дельфінаріїв, де представляли косаток. З 2010 року його звинувачують у жорстокому поводженні з китоподібними, стверджуючи, що дельфінарії не можуть забезпечити належних та здорових умов утримання для цього виду.

У жовтні 2015 року в Антібі була сильна повінь через негоду, внаслідок якої загинув Валентин - 19-річний самець косатки, що народився у парку. Парк був затоплений брудом, внаслідок чого загинули акули, морські леви та черепахи, оскільки він залишився без електрики, необхідної для подачі чистої води.  4 грудня 2024 року Marineland of Antibes оголосив про своє остаточне закриття 5 січня 2025 року.

  • На початку січня у Керченській протоці знайшли мертвими 61 загиблу китоподібну особину, смерть 32, ймовірно, пов'язана з розливом мазуту внаслідок катастрофи російських танкерів. 
  • 1 квітня 2024 року повідомляли, що у тимчасово окупованому Криму зростає кількість виявлених мертвих дельфінів. Зокрема, за березень 2024 року сталося понад пів сотні викидів морських ссавців на берег.