6 січня віряни в Україні святкують Водохреще. До Нового року залишилося 360 днів.
Яке церковне свято 6 січня
6 січня в церковному календарі - Хрещення Господнє (Водохреще). Останнє свято різдвяно-новорічного циклу. Воно присвячене події, коли Іоан Хреститель охрестив Ісуса Христа в річці Йордан. Тоді Сину Божому виповнилося 30 років. Хоча Ісус був безгрішним, але цим своїм вчинком він показав, що належить до людського роду. Разом із Хрещенням віряни також святкують Богоявлення Господнє. Дата збігається, але це два різні свята. Коли Ісус Христос вийшов з води, то з небес опустився Святий Дух (голуб) і голос проголосив, що Христос — Син Божий.
Що не можна сьогодні робити
Народні прикмети і традиції 6 січня
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день. Наприклад, дивилися, який сьогодні день: до паркану привалив сніг — літо буде холодним, на небі повний місяць — до повені навесні, на Хрещення піднімаються сильні вихори снігу — бджоли будуть добре роїтися, гавкають собаки — в лісі буде багато дичини, опівдні хмари синього кольору — до хорошого урожаю.
Більша частина народних традицій та обрядів на свято Водохреща пов'язана з водою. Вранці віряни йшли до церкви, де йшли святкові богослужіння, а після них приносили додому освячену воду, якою окроплювали будинки. На дверях та віконницях малювали крейдою хрести, щоб захиститися від злих сил. Дівчата ворожили. Вірили, що ця ніч має велику магічну силу.
Як назвати дитину, яка народилася 6 січня
Сьогодні іменини святкують - Андрій, Іван, Лаврентій, Феован, Лідія, Марія. Талісманом людини, народженої 6 січня, є бірюза. Здавна цей камінь вважали найсильнішим оберегом. Вірили, що прикраси з бірюзою дарують впевненість у собі, здоров'я та щастя.
Історичні події 6 січня
1709 — полки Карла ХІІ та Івана Мазепи почали штурм Веприка.
1846 — в Переяславі у маєтку свого друга Андрія Козачковського Тарас Шевченко написав свій знаменитий "Заповіт".
1870 — відкриття Віденської філармонії.
1919 — нота-відповідь Раднаркому Росії на ноту уряду УНР з приводу військової агресії Радянської Росії проти УНР: «Радянська Росія не воює проти УНР, і російських військ (Червоної армії) в Україні немає».
1939 — німецькі фізики Отто Ган і Фріц Штрассман повідомили про відкриття способу ділення ядер урану під дією нейтронів. Це був перший крок до практичного використання ядерної енергії.
1962 — засноване Міжнародне гляціологічне товариство
1975 — на американському телеканалі NBC вперше вийшла в ефір гра Wheel of Fortune, відома як «Поле чудес».
2015 — Литва зупинила на своїй території мовлення російських державних телеканалів РТР Планета, РенТВ та НТВ-Мир — за перекручення інформації про події в Україні.
2019 — Православна церква України отримала Томос про автокефалію.
2021 — захоплення Капітолію США прихильниками Дональда Трампа, що програв президентські вибори, та теорії змови QAnon.