6 сiчня
Завантажити ще

Для встановлення інвалідності лягати до стаціонару не доведеться - Ляшко розповів про нові правила

Згідно з новими правилами отримання інвалідності пацієнта на дообстеження направлятимуть лише один раз. Лягати до стаціонару, щоб потрапити на оцінювання лікарями, не потрібно буде. Про це у коментарі "РБК-Україна" розповіли міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко та його заступник Марія Карчевич.

Раніше багато лікарів вимагали від пацієнтів витягу зі стаціонару, крім того, часто для отримання групи інвалідності треба було пролежати у лікарні. Однак тепер, як запевняють у МОЗ, цей підхід має бути змінено, а список необхідних документів буде чітко врегульований.

– На розгляд тих справ, які у нас були, – зараз у нас чітко врегульовано постановою Кабінету міністрів України перелік документів, які треба буде подати пацієнтові. І це саме дивитиметься адміністратор, чи є всі документи в наявності, - сказав Ляшко.

За його словами, дозволено буде направляти на дообстеження, але не більше одного разу для ухвалення рішення. Це буде зроблено, щоб пацієнт не ходив по колу, зазначив міністр. Тож, за словами Ляшка, ключове завдання МОЗ наразі – визначити ту золоту середину, щоб люди, які мають отримати групу інвалідності, отримали її у визначений законом термін.

Заступник міністра також підтвердила, що лягати до стаціонару, щоб потрапити на оцінювання, не потрібно буде. За новими правилами з 1 січня надали право та можливість спрямовувати на оцінювання головам ВЛК. Це дуже важливо для військовослужбовців, оскільки спростить їм процедуру та маршрут.

  • 30 грудня президент України Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає ліквідацію медико-соціальних експертних комісій. Він розпочне діяти вже з 1 січня.
  • Закон передбачає, що з 1 січня 2025 року в українських кластерних та надкластерних лікарнях запрацюють експертні комісії, які замінять МСЕК. Такі комісії проводитимуть оцінку відповідно до критеріїв Міжнародної класифікації функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров'я.
Новини по темі: Інваліди Минздрав