28 грудня відзначають Міжнародний день кіно, а віряни вшановують пам'ять 20 тисяч мучеників, що в Нікомидії були спалені, а також пам'ять блаженного священномученика Григорія Станіславівського. До кінця року залишається 3 дні.
Яке сьогодні церковне свято
28 грудня в церковному календарі – день пам’яті двадцяти тисяч мучеників. Ця страшна подія сталася у IV столітті, коли імператором був Максиміан. Він наказав руйнувати всі храми, карати кожного, хто вірить в Ісуса Христа. В Никодимії єпископом тоді був святий Кирило. Він таємно поширював істинну віру. А в палаці імператора жила жриця Домна. Зацікавило її християнство, тому вона прийшла до Кирила, щоб той її охрестив. Після цього Домна почала допомагати бідним і нужденним.
Довідалися про це у палаці, схопили колишню жрицю і почали мучити. А коли вона вдала із себе божевільну, викинули на вулицю. Тоді Домна пішла до монастиря і переодягнулася в чоловіка. Жила довгий час в печерах на самоті. Імператор же вирішив знайти Домну. Дійшов він зі своїми воїнами до того монастиря, де раніше жила дівчина. Тоді було свято і на служіння зібралося 20 тисяч християн. Імператор сказав, щоб вони поклонилися ідолам. Але вони всі відмовилися, за що були вбиті. Коли до міста повернулася Домна і дізналася, що сталося, то пішла до імператора і відкрилася. Він її одразу і стратив.
Що не можна робити 28 грудня
Народні прикмети і традиції на 28 грудня
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день. Наприклад, дивилися, який сьогодні день: весело цвірінькають горобці — до швидкого потепління, хмарний день — чекайте на дощове і холодне літо, у водоймах риба поводиться неспокійно — сніжитиме, собака ліг на сніг, отже, прийде хуртовина. Наші предки вірили, якщо разом всією родиною зробити цього дня якусь справу, то весь рік будете щасливими і здоровими.
Як назвати дитину, народжену 28 грудня
Сьогодні іменини святкують Агафія, Гликерій, Горгоній, Домна, Дорофій, Юхим (Євфимій), Зенон (Зинон), Никанор, Петро, Теофіла. Талісманом людини, народженої 28 грудня, є опал. Дорогоцінний камінь, який був відомий з давніх давен. Може бути різного кольору, залежно від якого отримує властивості. Наприклад, червоний опал є символом спонтанності, пристрасті, креативності.
Історичні події 28 грудня
1869 — Американець Вільям Фінлі Семпл зі штату Огайо запатентував жувальну гумку.
1908 — На півдні Італії стався найбільший із документально зафіксованих в Європі землетрусів — за різними даними загинуло 160—250 тисяч осіб.
1942 — У ході Другої світової війни японська авіація розпочала бомбардування міста Калькутта (Індія).
1943 — Почалася депортація калмицького народу. У ході каральної операції «Улус» війська НКВД вивезли з території ліквідованої Калмицької АРСР на Сибір близько 100 тисяч калмиків.
1944 — Великий бій між сотнею УПА «Полтавці» та частинами НКВС біля с. Кореличі Перемишлянського району Львівської області.
1973 — У Парижі надруковано «Архіпелаг ГУЛАГ» Олександра Солженіцина — літературне дослідження репресивної системи Радянського Союзу за період 1918 — 1956 років.
1983 — Створено Шацький національний природний парк.
1987 — 76-річна кіпріотка Ківелі Папаїоанноу застрягла у ліфті крамниці, пробувши там до 2 січня (світовий рекорд тривалості перебування в ліфтах), харчувалася вона купленими продуктами.
1999 — У Туркменістані ухвалено закон, за яким Сапармурат Ніязов став довічним президентом країни.